Portakal kabuklarını atıyorsanız hata yapıyorsunuz demektir, aslında sirke ile birlikte ev temizliğinde de kullanılabilirler. Harika bir deterjanın nasıl elde edileceğini açıklayacağız.

Evi temizlemek için portakal kabukları ve sirke

GÜNÜN EN ÇOK OKUNAN MAKALELERİ:

  • Orkide sıcaktan dolayı zayıf mı? Kurtarmak için bazı püf noktaları
  • Lavabo nasıl cilalanır, zamandan ve paradan tasarruf etme yöntemleri
  • Dezenfektan, küf önleyici ve neme karşı tuz: bu şekilde kullanın

Piyasada ev işleri için pek çok süper etkili ürün var, ancak bunlar genellikle çok pahalı. Paradan tasarruf etmek, çevreye ve sağlığınıza zarar vermekten kaçınmak istiyorsanız faydalı ve etkili doğal ilaçları tercih edebilirsiniz .

Bugün sizlere sirke ve portakal kabuklarından elde edilen muhteşem bir ürün sunuyoruz , kirlere karşı gerçekten etkili bir deterjandır. Dairenizi temizlemek için kullanabilirsiniz, denedikten sonra artık onsuz yapamayacaksınız.

Ne olduğunu merak ediyorsanız aşağıdaki paragrafları okumaya devam edin, ihtiyacınız olan her şeyi ve evde sirke ve portakal kabuğu ile mükemmel bir deterjan yapmanın çok basit prosedürünü bulacaksınız .

Sirke ve portakal kabuğu bazlı etkili bir temizleyiciyi nasıl hazırlayacağınız aşağıda açıklanmıştır

Portakal kabukları ve temizleme sirkesi

Sirke ve portakal kabuğundan mükemmel ve doğal bir ‘D temizleyici’ yapmak için ihtiyacınız olacak:

  • Portakal kabukları
  • 4 su bardağı damıtılmış beyaz sirke
  • bir sprey şişesi
  • seçtiğiniz esansiyel yağ
  • bir cam kavanoz

Hazırlık:

Öncelikle küçük parçalar halinde kestiğiniz portakal kabuklarını bir cam kavanoza koyun ve tamamen dolana kadar buzdolabına koyun. Dolduğu anda, en sevdiğiniz kokuyu seçerek birkaç damla esansiyel yağ ekleyin.

Daha sonra damıtılmış beyaz sirkeyi kavanoza dökün, kapağını hava geçirmez şekilde kapatın ve her şeyi iki hafta dinlendirin. Bu sürenin sonunda portakal kabuklarını filtrelemeniz ve elde edilen çözeltiyi hava geçirmez bir kapta saklamanız gerekecektir .

Ürünü kullanma zamanı geldiğinde bir miktarını aynı miktarda su ile birlikte sprey şişesine dökün . Yani bir bardak portakal ve sirke bazlı temizleyici kullanırsanız bir bardak su eklemeniz gerekecek, ardından bunu evinizi temizlemek için kullanabilirsiniz.

Bu etkili ve doğal temizleyici, çeşitli amaçlar için faydalıdır; bunlardan biri mutfaktaki çelik tezgahın temizlenmesidir. Gibi? Uygulama yapılacak yüzeye bir miktar püskürtün ve ılık suya batırılmış bir bezle hafifçe ovalayın, kirlerin anında kaybolacağını göreceksiniz.

Zemini temizlemek için de kullanabilirsiniz , bu durumda ¼ bardak deterjanı bir litre suya dökün ve zemini normal şekilde yıkayın, tamamen temiz ve sanitize edilmiş olacaktır. Ancak bu ürün her yüzey için uygun değildir, hatta ahşap veya mermer zeminlerde asetik asit nedeniyle zarar görebileceği için kullanılamaz.

Sirke ve portakal kabuğu bazlı temizleyici, duş kabini ve küvetin fayanslarını iyice temizlemek için mükemmeldir. Yapmanız gereken tek şey, kurumuş sabun, küf veya diğer kir kalıntılarını gidermek için biraz püskürtmek; nihai sonuç sizi şaşırtacak.