Evin dışına bir avuç biber koymanın ne faydası var? Uzmanların yöntemi artık birçok kişi tarafından yapılıyor.

Küçük bir sorunu gidermek için evin dışına güzel bir avuç biber , ancak herhangi bir zarar vermeden. Bazı kullanıcılardan gelen bildirimler ve yardım talepleri sonrasında bazı uzmanlar tarafından uygulanan bir yöntemdir. Bu küçük jest, belirli ziyaretleri engellemeye yardımcı olur, ancak her zaman tam bir saygıyla. Peki ne için? Açıklığa kavuşturalım.

Biber evden çıktı: neden herkes bunu yapıyor?

Evin dışında biber, başıboş kedileri veya evlerini terk etmiş kedileri uzaklaştırmak için kullanılır. Bu uzmanlara göre zararsız ve sorunsuz uzaklaştıran bir yöntemdir.

Özellikle bahar dönemindeyse kasaba ve şehirleri dolduran birçok kedi vardır. Bazıları başıboştur ve hayatlarını yaşarken, diğerleri yürüyüşe çıkmayı ve sonra evlerine dönmeyi sever. Herhangi bir rahatsızlık veya zarar vermezler ama bazen evde bulunan diğer dört ayaklı arkadaşlarla çarpışabilirler veya ihtiyaçlarını kapı eşiğine bırakabilirler. Sonra yiyecek arayan ya da bitkiler için toprağı kazarak bahçeyi mahveden daha akıllı olanlar var .

evden biber

Pek çok çözüm arasından onları uzak tutmaya yardımcı olabilecek bir çözüm karabiberdir. Kediyi rahatsız eden doğal bir iticidir: Kokusunu aldığında hapşırmaya başlar ve kokusu o kadar keskindir ki kediyi kaçmaya iter. Üstelik bu kokudan ürkerek bir daha asla kendini göstermeyecektir.

Sokak kedilerini uzak tutmanın diğer yolları

Kediler , özellikle başıboş olanlar, yiyecek ve arkadaşlık ararlar . Genellikle sürüler halinde veya her halükarda yerleri için savaşmaya hazır olduklarından – beklendiği gibi – evde bulunan diğer hayvanlarla çarpışabilirler. Her durumda, ancak onlara zarar vermeyen saygılı yöntemlerle çıkarılabilirler.

Yapılacak ilk şey, çöp torbalarını , özellikle ıslak olanları, hazırda bırakmamaktır . Kediler geceleri yiyecek aramaya çıkarlar ve bulduklarını yiyerek zarfları açabilirler.

Herkes bilmez ama narenciyelerin kabuklarını ıslak poşetin içine koyarsanız kediler güvenli bir mesafede dururlar. Bu numara aynı zamanda bahçede veya kabuğu vazolara sürterek de kullanılabilir, böylece yakınlaşmazlar.

sokak kedisi

Yine kovucu koku konusunda lavanta ve kekik sokak kedilerini uzak tutabilir. Eşsiz bir aromaya sahip güzel bitkilerdir ancak kediler için rahatsız edici bir kokudur. Aynı şey onlar için gerçekten buruk bir koku olan kahve için de geçerli, öyle ki bir anda kaçarlar ve bir daha geri dönmezler. Kısacası, bir sokak kedisini evden sadece biberi değil, aynı zamanda hoş olmayan ve kendine özgü kokuları olan diğer unsurları da göndermek.