Evin bazı duvarlarında küf olgusu oldukça sık yaşanan bir durumdur. Bunu hızlı ve etkili bir şekilde ortadan kaldırmanın yöntemini bulmak ister misiniz? İşte bu konuda bilmeniz gerekenler.

duvarlarda kalıp

Evin bazı duvarlarının duvarlarında can sıkıcı küf oluşabilmesinin birçok nedeni vardır . Prensip olarak, duvarların köşelerinde oluşabilir ve ardından tüm tavana ve duvarların diğer belirli alanlarına yayılabilir. Ne yazık ki çoğu zaman farklı insanların başına gelmiş olabilecek bir şey.

Özellikle müstakil evlerde ve rüzgara ve yağışa daha çok maruz kalan evlerde her yıl bazı duvarlarda bu sorun yaşanabilir. Bununla birlikte, duvarlarda küf varlığı, kat mülkiyeti ve çok katlı dairelerde de bulunabilir.

Evinizin duvarlarının küflenmesini önlemek için verebileceğimiz ilk tavsiye, soğuk aylarda bile odayı en iyi şekilde havalandırmak için pencereleri sık sık açmaktır . Havadaki durgunluk aslında durumu daha da kötüleştirebilir. Nem , evde küf oluşumuna en çok katkı sağlayan unsurdur.

Bu nedenle, özellikle bazı odalarda, küf oluşumu riskini en aza indirmek için sürekli hava sirkülasyonu teşvik edilmelidir.

Bu yazıda, öğrenmenize izin vereceğiz duvarlardaki küften nasıl kurtulacağınız , bu sorunun netleşmesi durumunda. Birkaç basit hareketle duvarı temizleyebilecek ve ev ortamınızın yeniden ışıl ışıl olmasını sağlayabileceksiniz. İşte bu konuda bilmeniz gereken her şey.

Küflü duvarları en iyi nasıl temizleyeceğinizi biliyor musunuz? İşte etkili ve pratik çözüm

Küfler , mantar türüne ait, spor şeklinde hızla çoğalabilen küçük mikroorganizmalardır Nem, belirtildiği gibi, küfün ana müttefikidir. İç ortam nemi asla %50-55’i geçmemelidir . Bu sınırın ötesinde, aslında neredeyse doğal olarak küf oluşacaktır.

Ancak bu mikroorganizmaların duvarlarda çoğalması için en büyük tehlike sadece nem değildir. Bazı teknik ve yapısal sorunlar da bu soruna büyük katkı sağlayabilir. Termal kaplamanın yanlış döşenmesi nedeniyle tam olarak ideal olmayan genel bir ısı yalıtımından bahsediyoruz .

Bu nedenle, bir ev satın alırken, mevcut tüm olası sorunları ve kusurları öğrenmek iyi olacaktır. Olası bir yağmur suyunun sızması bile duvarlarda leke oluşmasına ve küf oluşumuna neden olabilir.

Bu nedenle odanın havalandırılması ve mevcut bazı yapısal sorunların çözülmesi, evin duvarlarında küf oluşma riskini en aza indirebilecektir. Ancak, “sizi ziyaret etmeye” geldiyse, işte onu etkili ve hızlı bir şekilde ortadan kaldırmanın basit ve kolay yolu .

Evin duvarlarındaki küfü ortadan kaldırmak: işte kusursuz çözüm

Piyasada, evin duvarlarından mantar ve bakterilerin yok edilmesine katkıda bulunan bazı özel bileşenler bulunmaktadır. Aslında, bu sorundan etkilenen bölgelere etkili bir şekilde püskürtülebilen özel bir ağartıcı vardır. Titizlikle izlenecek tüm adımları birlikte öğrenelim .

duvarlarda kalıp

Normal bir püskürtücü kullanabilirsiniz . İçine 2/3 su ve 1/3 oranında küf önleyici ağartıcıdan oluşan ve az önce bahsettiğimiz bir karışım gireceksiniz . Diğer vazgeçilmez unsurlar ise sünger, bir kova su ve eldivenlerdir. Su ve çamaşır suyu ölçüleri en iyi ihtimalle yukarıda belirtilen çeşitli ölçülere sahip bir kap kullanılarak dozlanabilir.

Temizlik işlemleri sırasında evi havalandırmanız ve ellerinize eldiven takmanız elzem olacaktır . Mümkünse solunum yollarının da kapatılması tavsiye edilir. Örneğin normal bir maske kullanabilirsiniz.

Bu noktada su ve çamaşır suyu karışımını duvarın tüm küflü bölgesine püskürteceksiniz . Birkaç dakika çalışmasına izin verin. Artık bir sünger alıp bir kova temiz suya batırabilirsiniz. Süngeri küf dolu duvardan geçirdiğinizde çabuk ve kolay bir şekilde uzaklaştığını göreceksiniz.

Her küçük temiz duvar parçasından sonra, her zaman en iyi şekilde su kovasındaki süngeri temizlemeniz gerekecektir. Bu hareketi tüm duvar için tekrar edeceksiniz ve duvarın bir kez daha küften tamamen arındığını göreceksiniz . Çok uzun bir süre mantarlar ve bakteriler duvarınızı “terk edecek”.

ev