Hiç kimse evinde kötü kokularla karşı karşıya kalmak istemez. Bunu düzeltmek için, her zaman tatmin edici sonuçlar vermeyen koku giderici ürünlere başvurmak kolaydır. Bu tür gereksiz masraflardan kaçınmak için, evinize hoş bir koku vermek için size alışılmışın dışında bir hile sunuyoruz, geçerken elektrik süpürgenize teşekkür ediyoruz!

Evinizin karşı konulmaz derecede güzel kokmasını sağlamak için  tek ihtiyacınız olan  elektrikli süpürgeniz ve önemli bir bileşendir .

Evinin tazeliğini takdir eden bir kadın

İç mekanınızı etkili bir şekilde kokulandırmak için bu öğeyi elektrikli süpürgenize ekleyin

Evinize giren tozu yok etmek için günlük bakımınızı yapmanın yanı sıra kötü kokulardan kurtulmak için parfüm sıkmak da gereklidir. Güzel kokulu bir ev, ferahlık ve temizlik yayan bir iç mekana sahip olmanın garantisidir. Bu nedenle evinizi tozdan arındırırken güzel kokular da atmak istiyorsanız  , elektrikli süpürgenin yeni bir kullanımını öneriyoruz.  Bunun için sadece iki şeye ihtiyacınız olacak: ince bir doku ve lavanta veya limon esansiyel yağı damlaları.

Parke zeminin vakumlanması

Bu yüzden mendili birkaç damla limon veya lavanta esansiyel yağıyla ıslatın ve ardından cihazınızla vakumlamak için yere koyun. Tüm evinizi süpürerek  hem tozdan kurtulabilir hem de iç mekanınızı güzelleştirebilirsiniz.

Başka bir kayıtta, lavanta en popüler aromalardan biriyse, onu uykunuzu iyileştirmek için   de kullanabileceğinizi bilin  .

Diğer alternatiflerle evinizi güzelleştirin

Evinizi kokulandırmak için vakumlama dışında etkili yöntemler de vardır. Burda biraz var :

Kokulu mumlar ve difüzörlerle evinizi parfümleyin

Difüzör sayesinde iç mekanınızın her odasına farklı kokular sarabilirsiniz. Mumyalamak istediğiniz odalara bağlı olarak  uçucu yağ difüzörleri ve hatta parfüm difüzörleri tercih edebilirsiniz  . Örneğin yemek pişirmek için okaliptüs veya limon otu kullanabilirsiniz. Banyo için narin bir lavanta kokusu ve yatak odası için odunsu bir koku tercih edebilirsiniz. Ek olarak, bahsedilenlerin dışında çok çeşitli aromalara sahip olacaksınız: kekik, biberiye, nane ve hatta vanilya, karanfil ve tarçın esansiyel yağı.

 Kokusunu almak istediğiniz odaların içinde kokulu mumlar  bulundurmayı da düşünebilirsiniz  . Ayrıca iç mekanınıza belirli bir estetik dokunuş getirebilirler.

Halınızın kokusunu gidererek evinizin kokusunu alın

Halıyı süpürmek 

Çok basit bir başka yöntem de, halınızı kokudan arındırmak ve böylece odaya hoş bir koku yaymaktır. Bunun  için  halı liflerini tatlandırmak için birkaç malzemeyi birleştirmeniz gerekecek  .

Seçtiğiniz birkaç damla esansiyel yağı kabartma tozu ile karıştırın, ardından  elde edilen solüsyonu   tüm halının üzerine serpin   Halınızın solüsyonu tamamen emmesi için birkaç saat bekletin, ardından üzerini süpürün. Bu tekniğin etkinliğini görmekten memnun olacaksınız.

Elbette özellikle inatçı lekeler ortaya çıktığında döşemenizin bakımını yapmanız önemlidir. Bu nedenle   , bu konuda verilen birçok ipucunu kullanarak halılarınızı veya kilimlerinizi düzenli olarak temizlemeyi unutmayın .

Tüm bu ipuçlarını ve tavsiyeleri uygulamaya koyarak, yalnızca elde edilen sonuçlardan memnun kalabilirsiniz.

ev