Genel olarak, pencere temizliği en kolay ev işi değildir. Ayrıca, özellikle bu kadar çabadan sonra, bazen nihai sonuçtan dolayı hayal kırıklığına uğrayabilir. Daha da kötüsü: bazılarımız eski ihtişamlarını yeniden kazanmalarının imkansız olduğunu düşünüyor. Neyse ki, bunu başarmanıza yardımcı olacak hileler var.

Bu hileler nelerdir? Malzemeler nelerdir ve bunları nasıl kullanırım? Gelin hepsini birlikte öğrenelim!

Pencerelerinizi mükemmel bir şekilde yıkamak için ev yapımı ipuçları

Pencere yıkama

Bu  yıkama ipuçları  ,  evinizde muhtemelen bulabileceğiniz malzemeler kullanılarak hazırlanabilir .

1. ipucu  :  Bir kapta birkaç damla beyaz sirkeyi ılık suyla karıştırın. Sirke kokusunu azaltmak için sonrasında birkaç damla limon ekleyebilirsiniz. Son olarak, karışımı camlara püskürtün ve tüy bırakmayan bir bezle iyice ovalayın.

2. ipucu  :  2 su bardağı suya, 3 yemek kaşığı beyaz sirke ve yarım çay kaşığı bulaşık deterjanına ihtiyacınız olacak. Tüm bu malzemeleri kuvvetlice karıştırın ve elde edilen solüsyonu bir sprey şişesine dökün, böylece camları onunla temizleyebilirsiniz.

Pencerelerinizi etkili bir şekilde nasıl temizlersiniz?

Temiz pencere

Pencerelerinizi, görünür hiçbir iz bırakmadan  tam parlaklıklarını geri kazanmaları için  nasıl  temizleyeceğiniz   aşağıda açıklanmıştır .

  • Başlamak için, elektrikli süpürge, tüy silgi veya bez kullanarak çerçevedeki, raylardaki ve pencere pervazındaki tozu temizleyin.
  • Pencerelerinizi temizlemek için, onları çıkarın ve tozu süpürün veya fırçalayın. Derinlemesine temizlik gerektiğini düşünüyorsanız, ılık bir solüsyonla yıkayın, ardından durulayın ve tamamen kurumasını bekleyin.
  • Ardından, camlarınıza yeterli miktarda cam temizleyici püskürtün.
  • Tüy bırakmayan bir kağıt havlu veya mikrofiber bez kullanın, ardından pencerelerinizi yukarıdan aşağıya doğru silin. Hala çizgiler olduğunu fark ederseniz, cam tamamen temiz görünene kadar bunları tekrar silmekten çekinmeyin.
  • Pencerelerinizin dışını ve çerçevelerini yumuşak bir fırça veya tek kullanımlık bir bezle silmeyi unutmayın. Bu, tüm kir ve toz kalıntılarını giderecektir.
  • Her şeyi, cibinlikleri, perdeleri ve diğerlerini yerine koyun ve pencerelerinizin yeni keşfedilen parlaklığını düşünün.

Pencereleri temizlerken kaçınılması gereken hatalar

Günlük olarak,  pencerelerde kir birikmeye  devam ederek görüşü engelliyor. Ayrıca etkisiz temizlik de kaçınılmaz olarak iz bırakır. İşte  parlak pencerelere sahip olmak istiyorsanız kaçınmanız gereken hatalar.

  • Pencerelerinizi temizlemek için güneşli bir gün seçin: Pencereleri en güneşli günlerde temizlemeniz önerilmez. Temizleyici, siz daha silmeden camlarda kurur ve arkasında temizlenmesi zor izler bırakır.
  • Temizleyiciyi kir ve tozun üzerine püskürtün: temizlemeye başlamadan önce, bir fırça kullanarak pencere çerçevesindeki kiri süpürme refleksine sahip olun. Bu, temizlik ürünü ile karıştırıldığında kirin topaklar oluşturmasını önleyecektir.
  • Pencerelerinizi kurutmak için eski bir pamuklu bez kullanın: Birçok insanın pencereleri bu şekilde kurutma veya gazete kullanma alışkanlığı vardır. Ancak tekrar kullanılabilir mikrofiber bezlerin kullanılması tavsiye edilir. Yıkanabilir ve son derece emicidirler, camları daha temiz ve iz bırakmaz tutarlar.
  • Camları  bir silecekle silin :  elbette, profesyoneller büyük camları temizlemek için sıklıkla kullanırlar, ancak küçük camları temizlemek için uygun değildirler. Ayrıca cam sileceği çalıştırarak kirli su zemine düşebilir ve zemini lekeleyebilir.

Artık cam temizliği sizin için sır tutmayacak! Fırsatınız olur olmaz bu ipuçlarını uygulamaktan çekinmeyin!

ev