İç mekan bitkilerinin bereketli çiçeklenmesini elde etmek için bir kaşık dolusu basit bileşen yeterlidir. İşte hangisi.

Yemyeşil çiçeklenme için kaşık

Yeşil bir parmağınız olsun ya da olmasın, herkes çiçek açmış güzel, yemyeşil bitkilerin sonucunu elde etmek ister. Çoğu zaman piyasadaki gübrelere ve kimyasal bileşiklere güveniriz, ancak çok az kişi basit bir bileşenin paradan tasarruf etmek ve süper çiçekli bitkilere sahip olmak için yeterli olduğunu bilir. Her bitki için mükemmel bir canlandırıcı olan keten tohumu hakkında konuşalım.

Bitkiler için keten tohumu

Bitkiler için gübre deyince aklımıza ilk olarak fidanlıklarda veya süpermarketlerde satılan şişeler gelir. Kesinlikle etkilidir ancak nadir durumlar dışında bu ürünlerin çoğu kimyasal bileşiklerdir. Kimyasal gübreler, bitkilere besin sağlamanın hızlı ve kolay bir yolu olabilir , ancak insan sağlığı ve çevre için tam olarak iyi değildirler. Kimyasal gübreler fosfat, nitrat ve tuz gibi zararlı kimyasallar içerebilir. Solunması veya yutulması halinde, bu bileşikler insanların ve özellikle evcil hayvanların sağlığına zararlı olabilir.

Ayrıca kimyasal gübreler suyu kirletme riski taşıyan maddeler içerebilir. Bu nedenle, mümkün olduğunda bitkilerimizi doğal bir şekilde gübrelemeye çalışmak tercih edilir . Optimal özellikler açısından zengin çok faydalı bir bileşen keten tohumlarıdır.

Gübre olarak keten tohumu

Keten tohumu , besin açısından zengin bir besindir ve bitkiler için mükemmel bir doğal gübre olarak kullanılabilir . Hem insanlar hem de bitkiler için iyi bir protein, sağlıklı yağlar, lif, vitaminler ve mineraller kaynağıdır.

Bu tohumlar ayrıca B1 vitamini, B6 vitamini, E vitamini, demir, magnezyum, çinko ve selenyum gibi iyi bir temel vitamin ve mineral kaynağı sağlar. Bu besinlerin tümü, bağışıklık sistemi sağlığı, cilt sağlığı ve kırmızı kan hücresi üretimi dahil olmak üzere bir dizi vücut işlevi için bitkilere ek olarak önemlidir .

Keten tohumları, toz veya sıvı bir bileşik haline getirilerek bitkiler için hızlı ve kolay bir şekilde doğal gübre olarak kullanılabilir. Öyleyse, bitkileri düzenli olarak sulamak için nasıl sıvı gübre yapılacağını görelim.

Keten tohumu ile yemyeşil bir çiçek elde edin

Ev yapımı bir gübre için ana bileşen olarak keten tohumu kullanıyorsanız, yemyeşil ve çiçekli bitkilere sahip olmak gerçekten çok basittir .
İhtiyacınız olan malzemeler su, kabartma tozu ve tabii ki keten tohumu. Bir kaşık dolusu tohum alın ve içine bir kaşık sodyum bikarbonat ve oda sıcaklığında bir litre su ekleyeceğiniz büyük bir kaba dökün . Her şeyi iyice karıştırın ve en az üç saat dinlendirin . Bu sürenin sonunda her şeyi bir karıştırıcıda karıştırın ve bir süzgeç yardımıyla karışımı 2 litre suda 3 litre solüsyon elde edecek şekilde süzün.

gür çiçekli

Besin açısından zengin gübrenizi almış olacaksınız. Kullanımı çok basit, tek yapmanız gereken bir leğene dökmek ve beslemek istediğiniz bitki ya da bitkileri ıslatmak . Yaklaşık 5 dakika ıslanmasına izin verin ve bitkiyi sulamak için de  gübre  kullanın . Bitkilerinizi sağlıklı ve her şeyden önce bereketli tutmak için bu işlemi 30 günde bir tekrarlayabilirsiniz.

ev