Birçok insan için orkideleri çiçeklendirmek zorlu bir iştir. Özel bir malzeme ile kolayca nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Orkideler muhtemelen en zarif iç mekan bitkileridir. Herhangi bir odaya hassas bir şekilde renk verirler ve her yerde gerçekten iyi görünürler. Bununla birlikte, çoğu zaman eve çiçekle getirilirler, ancak onları bereketli tutmak zordur. Belirli bir içerik maddesi ile kısa sürede ve bereketli bir şekilde çiçek açmanın kolay olduğunu herkes bilmez . Ne olduğunu görelim.

Orkidelerin evde çiçek açması nasıl sağlanır?

Mükemmel iç mekan bitkileri olarak bilinen orkideler son yıllarda gerçek bir patlama yaşadı. Aslında, birkaç yıl öncesine kadar pahalı ve yetiştirmesi çok zor olan hibrit ve yetiştirmesi kolay bitkilerin gelişi sayesinde, daha ticari hale geldiler ve sonuç olarak daha ucuz hale geldiler . Günümüzde piyasada en büyüğünden en küçüğüne kadar pek çok orkide çeşidi bulunabilir, ancak onlarla ilgilenmek bazıları için daha karmaşık olabilir. Her şey hem bitkinin türüne hem de maruz kaldığı maruziyete bağlıdır .

Orkidelerin çiçek açmasını sağlayın

Aslında, çoğu zaman eve birkaç ay içinde solan ve artık yaşam belirtisi vermek istemiyormuş gibi görünen güzel ve bereketli orkideler getirir.

Orkidelerin evde çiçek açması için pek çok hile var ve bunların çoğu doğal içeriklerin kullanımını içeriyor. Bugün bahsettiğimiz yöntem, çiçeklenme için çok özel bir maddenin, yani muzun kullanılmasını içerir.

Orkidelerinizin gelişimleri için faydalı olan tüm besinleri almalarına yardımcı olacak , tüm bitkiler için ideal, besin özellikleri açısından zengin bir meyve . Ancak bir muz, orkidelerin çiçek açmasına nasıl yardımcı olabilir?

Muzu gübre olarak kullanın

Öncelikle muzun sadece bir kısmına ihtiyaç duyulacağını belirtmekte fayda var ki bu genellikle atık bir kısımdır. Doğal bir gübre olarak yararlı bir şurup oluşturmak için sadece kabuklara ihtiyaç duyulacaktır . Bunu yapmak gerçekten çok basit ve hızlıdır ve paradan tasarruf etmenize ve bitkinin ihtiyaç duyduğu tüm besin maddelerine sahip olmanıza yardımcı olur.

Muz kabukları

İlk önce üç muzun kabuklarını alın ve küçük parçalar halinde kesin . Doğranmış kabukları bir kaba dökün ve bir litre su ekleyin. Her şeyi en az beş saat dinlendirin, ardından kabuklar özelliklerini sarı bir renk alacak olan suya bırakacaktır.

Bu noktada, kendinizi bir süzgeçle donatın ve sıvıyı başka bir kaba boşaltın , kabukları süzerek.
Böylece potasyum, azot, magnezyum ve fosfor açısından zengin bir sıvı elde etmiş olursunuz. Sadece orkideler için değil tüm bitkiler için gerçek bir bomba gübre. Peki bu süper besleyici şurup nasıl kullanılır ?

gübre nasıl kullanılır

Çok basit, sadece 7 günde bir orkidelerinizi ve diğer bitkilerinizi sulamak için kullanın. Bol miktarda içerdiğinden, su ile düzenli hidrasyon yerine kolayca ikame edilebilir. Kısa zamanda  çiçek açan ve bereketli bitkilerle karşılaşacaksınız , görmek inanmaktır.