Evden sinekleri uzaklaştırmak için şaşmaz tuzak: Bu numara sayesinde artık evinizde dolaşan bir sinek görmeyeceksiniz. Nasıl yapılır? İşte cevap.

Sinek kapanı

Sinekler genellikle evin huzurunu bozar. Bu nedenle, onlardan etkili bir şekilde kurtulabilmek için faydalı yöntemler bulmak gerekir. Bu nedenle, etrafta sineklerin rahatsız edici varlığını artık görmek istemiyorsanız, onları ortadan kaldırmak için şaşmaz tuzaklara ihtiyacınız olacak . Ardından , bu hedefe ulaşmak için kullanılacak 4 yöntemin açıklamasını bulacaksınız .

Evden sinekleri yok etmek için şaşmaz tuzak: çözülmesi gereken bir problem

Sık sık kendimizi evimizde sergilenenlerin can sıkıcı varlığıyla uğraşmak zorunda kalırken buluruz ve bazen onlardan nasıl kurtulacağımızı bilemeyiz. Ancak sinekler, her şeyden önce evimizin daha nemli alanlarında yaşarlar: lavabolar, yiyecek ve çöp kutuları.

Evinizden sinekleri yok etmek için şaşmaz tuzak

Neyse ki, evde yapılacak geçerli desteklere güvenebilirsiniz. Bunlar basit doğal çözümler , çok uygun ve ekolojik, söz konusu soruna en uygun çözüm için ideal.

Kesin olmak gerekirse, evinizdeki rahatsız edici sinek varlığından kalıcı olarak kurtulmak için kendi başınıza yapabileceğiniz 4 tür tuzak vardır . O zaman bunları yapmak için yararlı göstergeler bulacaksınız.

Onları ortadan kaldırmak için şaşmaz tuzak

İlk tuzak, elma sirkesi kullanımına dayanan tuzaktır .

Elma sirkesi ile evinizdeki sineklerden kurtulun

Aslında sinekler fermantasyonun yarattığı aromaya karşı koyamazlar. Kullanılan ürün aslında fermente elma esaslıdır , bu yüzden sinekler sirkeden uzak duramazlar.

Daha fazla etkinlik için elma sirkesini ısıtabilirsiniz. Bunun nedeni, ısının sirke kokusunun yayılmasına izin vermesidir.

Bir kavanoza ve huni şeklinde sarılmış bir kağıda , 12 cl elma sirkesine , en fazla birkaç damla bulaşık deterjanına ihtiyacınız olacak ve bir parça olgun meyve ekleyip eklemeyeceğinizi seçebilirsiniz .

Elma sirkesini ısıttıktan sonra içine deterjan damlatarak kavanoza koyabilirsiniz. İkincisi, sirke yüzeyindeki gerilimi azaltacaktır.

Ardından huniyi, sineklerin girmesi için altta bir delik olacak şekilde kavanoza sokun. İçeri girdikten sonra asla dışarı çıkamayacaklar ve boğulacaklar.

Eğer boğulmazlarsa kavanozu 20 dakika dondurucuya koyabilirsiniz.

Meyve tuzağı ise şu malzemelerle yapılır: streç film, vazo, olgun meyve, kürdan ve sabunlu su .

Meyve parçalarını kavanoza koyun ve kürdan ile delinmiş streç film ile kapatın.

Evin stratejik noktalarına yerleştirin ki sinekler oradan çıkamadan deliklerden girsinler . Son olarak, sineklerle dolu kavanozu 10 dakika boyunca sıcak sabunlu su dolu bir kaba batırmanız gerekecek.

İki çok etkili yöntem daha

Kırmızı şarap,   sinekleri çok çeken başka bir bileşendir . Şarap şişesinde kalan biraz kalıntı sineklerin orada toplanması için yeterli olacaktır. Artık şarapta boğulmaya başlayacakları için bu onlar için bir ölüm tuzağı olacaktır.

Kırmızı şarap

Alternatif olarak, şarabı bir kaba koyup kavanozun üzerini delikli streç filmle kapatabilirsiniz.

Son tuzak eskidir ve büyükannelerin kullandığı tuzaktır. 50 cl süt, 100 gram şeker kamışı ve 50 gram öğütülmüş karabibere ihtiyacınız olacak .

Biber, süt ve şekeri bir tencereye alıp yavaş yavaş 10 dakika pişirin. Sonra karışımı boş tabaklara dökün, ardından evin her yerine yerleştirin.

Karışıma çekilen sinekler , çözelti içinde sıkışıp boğulacak. Daha da etkili hale getirmek için, sineklerin yüzeyden çıkmalarına izin vermemek için bir veya iki damla bulaşık deterjanı ekleyebilirsiniz.

Şimdi yapmanız gereken tek şey , evde dolaşan sineklere karşı uygulayabileceğiniz bu hilelerden birini seçip ne kadar etkili olduğunu kendi gözlerinizle görebileceksiniz.

ev