Press ESC to close

Evinize hamam böceği girmesi nasıl engellenir? 7 yanılmaz ipucu

Evlerimize girebilen en istilacı böceklerden biri olan hamamböcekleri, utanç ve tiksinti kaynağıdır. Bu haşereler mutfakta, lavabonun altında, ev aletleri ve mobilyaların altında veya dolaplarda saklanabilir. Yiyecek arayan bu küçük hayvanlar, özellikle sıcak ve nemli yerleri sever. Hamamböceklerini tamamen yok etmek istiyorsanız, kimyasal içermeyen çok etkili doğal böcek öldürücüleri tercih edebilirsiniz. İşte bu sürünen ve uçan böceklerin evinize girmesini önlemek için 7 ipucu.

Hamamböceklerinin istilasını önlemenin veya onları yok etmenin bir yolunu arıyorsanız, onları uzak tutabilecek birçok böcek kovucu ürün olduğunu bilin. Hamam böcekleri bir evi istila ettiklerinde genellikle karanlık yerlerde saklanırlar ve avlanması zor bir koloni oluşturabilirler. Bu istenmeyen böceklerden kurtulmanıza yardımcı olmak için, uygulamaya koymanız gereken 7 müthiş ipucu:

1. Eve getirdiğiniz her şeyi kontrol edin

ev yapımı hamamböceği

Hamam böceği kolayca saklanabilen bir haşeredir – Kaynak: spm

Bu yaratıklar her yerde gizlice dolaşabilirler. Hamamböcekleriyle savaşmak için evinize girmeden önce çantaları, ambalajları ve kutuları kontrol etmeyi unutmayın. Böylece hamamböcekleri bu şekilde evinize girerek evinizin her köşesine saklanarak yok edilmesi zor bir istilaya neden olabilir.

2. Kapı ve mobilyalardaki çatlakları ve delikleri onarın

hamamböceği çatlakları

Hamamböcekleri çatlaklardan geçebilir – Kaynak: spm

Hamamböcekleri evinize  çatlaklardan, süpürgeliklerden ve duvar  veya kapıdaki deliklerden girer. Bu gece istilacılarının evinize girmesini önlemek için bu rahatsızlıkları onarmayı unutmayın.

3. Drenaj borularını kontrol edin

hamamböceği borusu

Hamam böcekleri lavabolarda, küvetlerde veya lavabolarda bulunabilir – Kaynak: spm

Hamam böcekleri sıcak ve nemli ortamları sever ve kanalizasyona saklanabilir. Gerçekten de bunlar, evinize kolayca göz atabilen ve girebilen hamamböceği ve hamamböcekleri için geçitlerdir.

4. Düzenli olarak temizleyin

hamamböceği yemeği

Bu küçük canavarlar omnivordur ve her türlü yiyeceğe bayılır – Kaynak: spm

Hamamböcekleri artık yiyeceklere, çöplere ve yığılmış şeylere çekilir. Yayılmalarına son vermek için her gün çöpleri dışarı çıkarın ve  evinizi baştan  aşağı temizleyin ya da en azından düzenli temizlik yapın.

5. Defne yaprağı kullanın

defne yaprağı 2

Defne yaprağı böceklere karşı etkilidir – Kaynak: spm

Defne yaprakları, sürünen böceklere karşı çok etkili bir önleyici tedavi olarak kabul edilir. Evinizi istila edebilecek hamamböceklerine karşı savaşmak için evinizde stratejik yerlere defne yaprağı yayın. Bu yaprakların kokusu hamamböceklerini ve hamamböceklerini çabucak korkutur.

6. Kabartma tozu ve şekeri tercih edin

kabartma tozu ve şeker

Hamamböceklerini yok etmek için kabartma tozu ve şeker – Kaynak: Pinterest

 Kabartma tozu, hamamböceklerinin, hamamböceklerinin ve aynı zamanda eşekarısı ve güvelerin istilasına karşı savaşan doğal bir böcek ilacıdır . Ayrıca hamamböceklerini bu tuzağa çekmek için şeker kullanılır. Eşit miktarda kabartma tozu ve pudra şekerini karıştırın. Hamamböceklerinden kurtulmak için ürünü kaplara koyun ve evinizdeki tüm yüzeylere yayın.

7. Stratejik yerlere amonyak koyun

amonyak

Amonyak hamamböceği gibi korkunç bir kimyasaldır – Kaynak: pestcontrolnorthbrisbane

Amonyak, hamamböceği istilasına karşı müthiş bir insektisittir. Böcekler bu kimyasal bileşiğin keskin kokusuna dayanamazlar. Bu yaratıkları yok etmek için mutfağınızı ve cihazlarınızı amonyak solüsyonuyla temizleyin.

Bu korkunç ipuçlarıyla, evinizi istila eden hamamböceklerine ve diğer birçok böceğe sonsuza kadar veda edin.

Uyarı: Amonyak dikkatli kullanılması gereken bir üründür. Bu ürünün solunması toksik olabilir ve ciddi solunum yolu tahrişine neden olabilir. Tıpkı evcil hayvanlarınız için zararlı olabileceği gibi.

ev