Kusursuz sivrisinek tuzağını para harcamadan yapın, ihtiyacınız olan her şey evde var. İşte ihtiyacınız olan şey ve nasıl yapılacağı, tüm detaylar aşağıda.

Kesilmiş şişeler

Böcekler ve özellikle sivrisinekler gerçekten can sıkıcıdır. Özellikle sıcakların gelmesiyle birlikte özellikle geceleri rahatsız edici görünmeye başlarlar. İlaçlama önemlidir, ancak böceklerin eve girmesini önleyen sinekliklerin yerleştirilmesi de önemlidir.

Sonra kullanılabilecek bazı ilaçlar var ve kimyasal böcek ilaçları satın almaktan kaçınmak için birkaç doğal çözüm var. En yaygın olanları arasında kesinlikle sivrisinekler tarafından tahammül edilmeyen kokuları nedeniyle hem tahıllarda hem de tozda, limonda ve sirkede nefret edilen kahve vardır.

haşarat

Ancak bugün, bütün gece sivrisineklerle uğraşmak zorunda kalmadan huzurlu bir şekilde uyumanıza yardımcı olabilecek farklı bir yönteme bakacağız. Kilerinizde neredeyse kesinlikle bulundurduğunuz ürünlerle evde yapabileceğiniz bir kovucudur. Nasıl yapılacağını aşağıda görelim.

Sivrisinek tuzağı: kusursuz

Dediğimiz gibi sivrisinekler çok can sıkıcıdır ve sıcaklık artışı ile yaşamak zorunda kalırsınız. Bu sefer klasik sitronella kovucu kullanmayacağız , her zaman çok etkilidir, ancak evde birkaç dakika içinde yapabileceğiniz eşit derecede geçerli bir alternatif.

yanılmaz sivrisinek tuzağı

Bu sivrisinek tuzağını oluşturmak için ihtiyacınız olacak: şeker, su, maya, plastik şişe, plastik torba ve bant . Tüm bu malzemeleri karıştırarak sivrisineklerle savaşmak ve onları vücudumuzdan uzak tutmak için gerçekten etkili bir karışım elde edeceğiz.

Öncelikle plastik şişeyi alıp kapağın yerleştirildiği yerden yaklaşık santimetre altında kesmeniz gerekecek. Kestikten sonra kapaklı kısmı şişenin dibine yerleştirin. Durdurmak için şişenin iki parçasını bantla birleştirin.

Şimdi sivrisineklere karşı karışımı hazırlamaya başlayın. Bir bardak su alın ve 50 gr şeker ve bir kaşık maya ekleyin. Tüm malzemeleri karıştırın ve karışımı modifiye ettiğiniz şişeye dökün. Koyu renkli bir bezle veya koyu renkli bir plastik torba ile örtün ve tercih ettiğiniz yere yerleştirin.

sivrisinek tuzağı

Bira mayası ile suda bulunan şekerin teması sivrisinekleri çeken bir madde oluşturur. Karbondioksit üreten kimyasal bir reaksiyondur. Bu, şişenin içinde üretilir ve sivrisinekleri çekmek için oluşturulan huniden yukarı çıkar.

Ancak sivrisinekler tuzağa girdikten sonra artık dışarı çıkamayacak ve her şeyden önce üreyemeyecektir. Bu sistem çok etkilidir ancak şişelerin plastiği çok ince olduğu için sık sık değiştirilmesi gerekir . Gerçekten de, bir biberonun daha sık kullanılması ve her 20 günde bir değiştirilmesi tavsiye edilir.

Evde sivrisinek görmeyi durdurmak için başka bir yöntem keşfetmek istiyorsanız,   sizi burada çok doğal bir çare ile uyandırıyoruz .

ev