Evinizi toplamak ve temizlemek genellikle bir angarya olarak görülür. Evin perisi olmadığınızda ve düzeni yeniden sağlamanız ve iç mekanınızı temizlemeniz gerektiğinde, tüm hileleri yapmak iyidir. İşte evinizi zahmetsizce temizlemenize yardımcı olacak 4 tanesi.

Herhangi bir zamanda, bir arkadaş, bir aile üyesi veya sadece bir tanıdık, beklenmedik bir şekilde kendilerini evinize davet edebilir. Bu nedenle, iyi bir izlenim bırakmak için iç mekanınızın her zaman kusursuz olması gerekir. Ancak ev işleri ile profesyonel yaşam veya ebeveyn yaşamı nasıl uzlaştırılır? Hayatları daha az telaşlı olan ama bu işlere daha az zaman ayırmak isteyen insanlar kendilerini nasıl örgütlerler?

temizlik ürünleri

Evinizi zahmetsizce temizlemek için 4 ipucu

1- Zahmetsiz bulaşık yıkamak için bir ipucu

Bulaşık makineniz    varsa, evin geri kalanını temizlerken çalıştırın. Döngü tamamlandıktan ve diğer görevler yapıldıktan sonra zaman kaybetmeden boşaltabilirsiniz. Müdahale sürenizi optimize etmenin harika bir yolu.

Öte yandan, bulaşık makineniz yoksa, korkmayın. Ayrıca lavabonuza 2 adet çöp kovası kurarak bu işe harcadığınız zamanı ve emeğinizi optimize edebilirsiniz. Su ve bulaşık deterjanı ile doldurulmuş ilki, kirin çözülmesine yardımcı olmak için bulaşıklarınızı ıslatmak için kullanılacaktır; temiz su ile doldurulmuş ikincisi ise kirinden tamamen arındırılmış her parçayı durulamak için kullanılacaktır.

Kısa sürede bulaşık yıkama sürenizi yarıya indirmiş olacaksınız.

2- Tozu zahmetsizce temizleme hilesi

toz

Kasabada veya kırsalda her gün evinize toz girer    . Yüzeyi ne olursa olsun özellikle ahşap mobilyalara yerleşir ve birikir. Sihirli bir değneğiniz yoksa, sabun ve su solüsyonuna batırılmış mikrofiber bir bezle kendinizi donatmaktan başka seçeneğiniz yoktur. Ancak, normal tozlamadan daha az zaman harcamanızı sağlayacak bir hile var. Arada bir, ahşap mobilyanızın parlaklığını geri kazandırmak ve üzerinde toz birikmesini önlemek için bir kat cila sürebilirsiniz. Ayrıca, bu cila tabakasıyla kaplandığında mobilyaların temizlenmesi çok daha kolay olacaktır.

3- Bir hile, temizliği birkaç kişiyle yapmaktır.

Yalnız olduğunuzda hile artık yalnız kalmamaktır. Her şey kadar basit! Yardım almakta utanılacak bir şey yok. Hatta tavsiye edilir. Birlikte daha kısa sürede yapabileceğiniz şeyleri neden tek başınıza yapıyorsunuz?

Arkadaşınızdan, komşunuzdan, çocuğunuzdan, kardeşinizden ve hatta eşinizden yardım isteyin. Bir çift olarak hane, bağları güçlendirmeyi, bir bağ oluşturmayı ve görev ve sorumlulukları paylaşmayı mümkün kılar. İki kişiyle her şey daha güzel!

4- Zemin temizliği için bir ipucu

katlar

Halı olsun veya olmasın, fayans veya parke üzerinde kir oradadır ve göründüğü kadar kolay gitmez. Şarkının dediği gibi, her zaman zarif  bir ev için  temizleyin, süpürün, cilalayın ! Bu, günlük hayatınızın zorluklarından biridir!

Etrafta bulunan tozu, yabancı maddeleri ve kiri temizlemek için her yeri süpürün. Bu işlem tamamlandıktan sonra, zemini temizlemek için beyaz sirke ve limon esansiyel yağına batırılmış bir bez kullanabilir ve aynı anda bir yaz kokusuyla mumyalayabilirsiniz.  İdeal olarak, zeminlerin yapışkan hale gelmesini önlemek için   bunu düzenli olarak yapmalısınız  .

ev