Hiç bozulmadan yeni ev kapılarına nasıl sahip olunur? Bu, tüm temizlik uzmanlarının kullandığı yöntemdir.

Kapıdaki bez

Temizlik uzmanları, ev kapılarınızın zamanla bozulmadan yeni görünmesini sağlamanın yollarına odaklanır . Açıkçası evde geçirdiğiniz süre boyunca kullanırken dikkatli olmanızı da öneririz. Kapıları temizlemek hiçbir zaman kolay değildir, bu nedenle uzmanlar tozu ve olası izleri ortadan kaldırmak için hızlı ve kolay bir yöntem ortaya çıkarmaya karar verdiler. Birlikte öğrenelim.

Yeni ve temiz ev kapılarına nasıl sahip olunur?

Evinizin kapılarını yeni gösterecek şekilde iyice temizlemek için , doğrudan evde bulunması kolay, tamamen doğal malzemeler kullanmak en iyisidir:

  • Kabartma tozu 1 yemek kaşığı;
  • Marsilya sabunu 1 yemek kaşığı;
  • Kısa, yumuşak kıllı süpürge;
  • Yeni veya temiz mikrofiber bez.
Bikarbonatlı yeni ev kapıları

Marsilya sabunu ve karbonat vazgeçilmez iki unsurdur. Birbirleriyle evlenirlerse, evin kapılarında tipik olarak işlenmiş ahşabın temizlenmesi için iki müttefiki temsil ederler.

Çözümü oluşturmak için sıvı veya normal Marsilya sabununu benmari usulü eritin. Her türlü yüzeyin daha iyi temizlenmesi için nihai karışım kompakt ve pürüzsüz olacaktır .

Köpüklü ve yoğun bir madde elde edene kadar  karbonatla karıştırın . Tamamen karıştırmak için su ekleyin.

Karışımı sıcak su dolu bir kovaya dökün.

Kapıyı iyice temizlemenin ipuçları

Kova, yüzeyleri ve kapıları tek bir hareketle temizlemeye yardımcı olan maddeler açısından zengindir. Bunu en iyi şekilde yapmak için mikrofiber bezi süpürgenin etrafına sarın ve elastik bir bantla bağlayın . Hemen ardından yavaşça kovaya daldırın ve ardından kapıyı temizleyin. En yüksek ve erişilemeyen parçalara bile ulaşmanın kolay ve basit bir yoludur.

Evin kapılarını temizleyin

İlk geçişten sonra bezi sıkın ve oluşan kir ve lekeleri çıkarmak için tamamen kurulayın. Şimdi yüzeyi cilalamaya geçiyoruz, ardından kapılar temiz ve yeni gibi oluyor.

Süpürgeye yukarıda açıklandığı gibi yünlü bir bez bağlanır. İşlem görmüş ahşabı parlatırken kurur ve kalan tozları temizler . Sadece çevreyi kirletmeyen doğal içeriklerin kullanıldığı kesinliğiyle haftada bir kez tekrarlanacak bir yöntem.

Hızlı bir temizlik için maddeyi Marsilya sabunu ve ayrıca sodyum bikarbonatla hazırlayıp kapı yüzeyinden hızlıca geçirebilirsiniz . Hemen ardından iyice kurulayın ve yünlü bezi tekrar elden geçirin.

Bunlar işlenmiş ahşap ev kapısı için ideal yöntemlerdir . Ortadaki camı temizlemek için daima aynı maddeyi kullanın.

ev