Press ESC to close

Evinizin köşelerine karbonat mı koydunuz? Bu büyük bir sorunu çözer

Karıncalar ve diğer istenmeyen böcekler evinizi istila edebilir. Bunu düzeltmek için hiç odanın her köşesine kabartma tozu serpmeyi denediniz mi? Mutfağın ulaşabileceği bu beyaz toz, bu haşerelere veda etmenizi sağlayacak!

Bazen böcekler yemeğinizin üzerinde çoğalabilir ve yumurtalarını oraya bırakabilir. Neyse ki, kabartma tozu ile bu fenomeni önlemek mümkündür. Kesin olan bir şey var: Bu rutini günlük yaşamınızda hızla benimseyeceksiniz çünkü solunum sağlığınız için kötü olan kimyasallar içermeyen ucuz bir böcek ilacıdır.

Evin köşelerine kabartma tozu serpilmelidir. Sonuçlar muhteşem ve bu hareketi ne kadar çok benimserseniz, böcekler evinizden o kadar çok kaybolur.

Kabartma tozu 28

Kabartma tozu – Kaynak: spm

Evinizdeki odaların köşelerine kabartma tozu koyarsanız ne olur?

Odanın en çok vakit geçirdiğiniz köşelerine serptiğiniz karbonat , karıncalardan ve diğer istenmeyen böceklerden kurtulabilir. Bu hile aynı zamanda hoş olmayan kokulardan kurtulmanıza da yardımcı olur.

Çok fazla kabartma tozuna ihtiyacınız yok, ancak bu numara bir fark yaratıyor! İlk kullanımdan itibaren çarpıcı sonuçlar elde edeceksiniz. Böceklere ve kire veda edebilirsiniz!

Temiz tavalar

Temiz tavalar – Kaynak: spm

Evin çevresinde kabartma tozu nasıl kullanılır?

Zararlıları uzak tutmak için kabartma tozu kullanmanın ötesinde, bu beyaz toz şunları yapabilir:

  1. Tencere ve tavaları temizleyin: Pişirilmiş yiyecekler tencereye yapıştığında, Amerikan Temizlik Enstitüsü, tencereye kabartma tozu eklenmesini, sıcak suyla doldurulmasını ve 15 ila 30 dakika bekletilmesini önerir. Bu beyaz toz, kabuğu oluşturan yiyecek parçalarını kaldırmaya yardımcı olacaktır.
  2. Sindirim sorunlarının çözülmesine yardımcı olur: Kabartma tozunun asidi nötralize etmeye ve vücuttaki pH dengesini iyileştirmeye yardımcı olduğu bilinmektedir. Genellikle asit reflü veya mide ekşimesi gibi sindirim bozukluklarına karşı savaşmak için kullanılır.
  3. Saçınızı yıkamak için: Kabartma tozu şampuanı arındırıcıdır , bu nedenle kir ve yağın yanı sıra saç ürünlerinin geride bıraktığı kalıntıları temizlemenin harika bir yoludur.
  4. Dişleri beyazlatmak için: Dişlerinizi beyazlatmak için bir çay kaşığı karbonat ve su ile kendi diş macununuzu hazırlayın. Haftada bir diş macununuzu dişlerinize sürün, beş dakika bekletin ve ardından ağzınızı çalkalayın. Dişlerinizi beyazlatmanın doğal bir yoludur.
ev