Sıcaklıklar düştüğünde, fareler kendilerini evimize davet edebilir ve çoğalabilir. Onları kovalamak için her zaman kimyasal kullanmak veya binayı yok etmek gerekli değildir. Sadece belirli bir koku ile ondan kurtulabilirsiniz.

Hayvanla ölümüne savaşmaktansa, çoğalmanın gerçek nedenlerini arayarak başlamak daha iyidir. En etkili nazik önlemler, kemirgenin yiyeceğe veya yuvalama fırsatlarına erişmesini engelleyen önlemlerdir. Ayrıca yiyecekleri kapalı ve ulaşılması zor yerlerde saklayın. Depo odalarının havalandırma açıklıklarının üzerine ince ağlı ekranlar takın. Yemekleri masalarda veya dolaplarda ortalıkta bırakmayın.

Çöp kutularını daha sık temizleyin – onlar için lezzetli kokularla. Son olarak, kedi gibi yırtıcı hayvanların müdahalesini teşvik edin veya sizi içeriden uzaklaştıracak bu hileyi uygulayın.

Evinizdeki farelerden çok hızlı bir şekilde kurtulmanız mümkün  . Ve kemirgenler hangi kokulardan nefret eder? Cevabı aşağıda bulacaksınız.

Kemirgenler, dayanamadıkları çeşitli kokularla karşılaştıklarında yerden kaçarlar.

Evde gizlenen fareler

Beyaz sirke ve terebentin kemirgenleri uzaklaştırır

Beyaz sirke böcekleri ve ayrıca kemirgenleri uzaklaştırır. Zemini temizlerken suya ekleyebilirsiniz. Bu hile ile fareler ve sıçanlar artık evinize dönmeyecek.

Aynı şey terebentin için de geçerlidir. Kokunun evde kalacağından endişeleniyorsanız, farelerin uğrak yerlerine yerleştirilen karton parçalarına terebentin uygulayabilirsiniz. Kokusu, fare ve sivrisineklerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Yanan lastik kokusu fareleri uzak tutar

Farelerin mükemmel bir koku alma duyusu vardır, bu yüzden onları iten kokular vardır.

Farelerin dayanamadığı kokulardan biri de yanmış kauçuk kokusudur. İstenmeyen kemirgenleri uzaklaştırmak için bir parça lastik yakmanız gerekir. Kalan kalıntılar, farelerin ve diğer kemirgenlerin uğrak yerlerine yerleştirilmelidir.

rendeleyin sabun

Sabun sizi farelerden korur

Bahçenizi kemirgenler istila ederse, onlardan kurtulabilir ve onları sabunla bitkilerinizden uzak tutabilirsiniz. Bir parça sabunu rendeleyin, ağaç gövdelerinin üzerine koyacağınız lif torbalarına dökün.

Sabun kokusu fareleri kovacaktır . Bu hileyi evin etrafında veya tavuk kümesinde kullanabilirsiniz.

ev