Bazı bitkiler bir evde dekoratif bir rol üstlenebilirken, diğerleri gerçek bir tılsım görevi görür. Bunlardan üçü, dört yapraklı yonca gibi uğurlu tılsımlardır, çünkü onları yetiştirenlere şans ve esenlik çekebilirler.

Çiçekler veya iç mekan bitkileri tıbbi özelliklere sahip olabilir, ancak eski bir batıl inanca göre iyi şanslar da getirebilir. Bazı bitkiler büyülüdür ve evinizde olumlu hisler yayar. Bunlar beraberinde mutluluk ve şans getirir.

Mutluluk ve şans çekebilecek bitkiler nelerdir?

şans çekmek

Fotosentez olgusu sayesinde  iç mekan bitkileri,    evinizdeki havayı temizlemek ve nemi ortadan kaldırmak için idealdir. Ev için hoş kokulu olmanın yanı sıra, bazı bitkiler stresi azaltabilir, ancak hepsi bu kadar değil. Bunlar,  belirli çeşitlerin iyi alâmetle eşanlamlı olduğu konusunda ısrar eden batıl inançların ve inançların nesnesidir. Daha da iyisi, yanlarında mutluluk, şans ve iç huzuru getirirler. Onları evde saksıda yetiştirmek için ikna edici bir argüman!

1- Bu bitki sadece dekoratif değil

pozitif enerji tesisi

Şanslı ve zengin olmak isteyenler, para bitkisi lakaplı Crassula Ovata’yı dikmelidir. Çin feng-shui, bu güçleri bol yapraklı bu yeşil bitkiye atfediyor. Bu bitkiye para ağacı deniyorsa, garip bir şekilde madeni paraya benzeyen bu yapraklardan dolayıdır. Bu etli türün bakımı kolaydır ve bazı çeşitlerin kenarları sarı veya kırmızıdır. Bu devasa bitkilerin kış çiçekleri vardır ve kokuları hafiftir. Kış aylarında, sulama birkaç hafta durdurulmalıdır.

2- Bu bitki belirli bir alanda şansı uyarır

şanslı bambu

Çok az bakım gerektiren bu yeşil bitki, tavşan ayağı gibidir, onu parayla ilişkilendiren Feng Shui’ye göre gerçek bir şans tılsımıdır. Dracaena sanderiana adı verilen iç mekanlarınızı yücelten bu bitkinin  aynı zamanda mutluluk , şans ve refah enerjisi getirdiği   de biliniyor  . Bu nedenle Amerikan adı, şanslı bambu. Evinize bolluk getiren bu Çin iç mekan bitkisini davet etmekten çekinmeyin!

3- Bu ekili bitki, iç mekanlarda iyi hisler getiriyor

pachira aquatica

Bu bitkinin yetiştirilmesi, sağlık yararlarından daha fazlasına sahiptir. Bu bitki tılsımının şans kadar refah da çektiği bilinmektedir. Feng Shui’nin takipçileri için bu yaprak dökmeyen ağaca Para Ağacı denir. Saksıda dikim için ideal olan örgülü gövdeleri ile dikkat çekiyor. Efsaneye göre, bir adam Pachira aquatica’nın altında para için dua etti. O zamandan beri madeni para yağdıran bu bitkileri pazarlayarak para kazanmaya başladı.

4- Bu çiçekli bitki güzel enerjilerle dolu

Uğur

Beş elementi analiz eden atalara ait disipline göre,   orkideler çiçek açan bitkilerdir    . Özellikle aileye mutluluk getirmek için hareket ederler ve daha güçlü olmaları için mor renkte tercih edilirler . Rengarenk yaprakları olan bu güzel çiçekler, beraberlerinde ilişki doyumu, doğurganlık ve mutluluk getirir.

5- Bu uzun ömürlüler sizi asla terk etmeyecek!

ficus elastik

Evde evlat edinilecek uzun ömürlü bitkiler arasında: ficus elastika. Havayı temizlemesinin yanı sıra bu bitki onu yetiştiren kişiye şans getirecek. Küçük yeşil ve sarı yapraklı bu bitkinin getirebileceği tek iyi enerji şans değildir. Zenginlik ve bolluk da   Feng Shui tarafından övülen bu türün  yaydığı dalgaların bir parçasıdır .

6- Güçlü enerji için bu çiçeği evinize dikin

barış zambağı

Barış zambak havaya mutluluk ve uyum katar. Atmosferi temizlemenin yanı sıra, mali durumunuza da yansıyacak bir bitkisel şans tılsımına sahip olmak için ideal! Üstüne üstlük, büyük beyaz yaprakları çok hoş ve iç mekanınızı zenginleştirecek dekoratif bir köşe oluşturacak.

Kesin olan bir şey var ki, Çin geleneklerine bağlı kalırsanız, hangi yeşil ve çiçekli bitkileri seçeceğinizi bileceksiniz. Bambu saplarından orkidelere kadar tüm bu bitkiler evinizi korurken size mutluluk getirir!