Taze ve aromatik fesleğen kokusu mutfakta çok beğenilmektedir: pizzada, pestoda, ızgara sebzelerde, çorbalarda, kısacası her yemek yapraklarıyla yüce bir şekilde zenginleştirilmiştir. Ve masaya ne kadar neşe getiriyor! Sonunda ortaya çıkan ve havayı ışıltılı ve davetkar hislerle dolduran yaz.

Ancak sağlığımız için çok değerli olan ve damak tadımıza ve kokumuza hoş gelen bu baharatı havale etmek için tek alan mutfak alanı değil.

Uluslararası üne sahip burunlar bile fesleğen notaları ile mis kokulu kokular yaratmaya başladı. Aromatik yaprakları ile çamaşırlarınız için kendin yap deodorant yapabileceğinizi söylesek ne dersiniz? Hafif bir fesleğen ipucu ile hoş kokulu ve taze giysiler giymek harika olmaz mıydı?

Fikrin geniş kapsamlı bir başarı olacağından eminiz… Öyleyse, konuya girelim ve nasıl ilerleyeceğimizi birlikte görelim.

Fesleğen kokusu: İşte çamaşır deodorantı nasıl yapılır.

Fesleğen kokusunu seviyorum: bu aromatik bitkiyi böyle kullanıyorum

Fesleğen, tariflerinizi lezzetle zenginleştirmekle kalmaz, aynı zamanda çamaşırlarınızı parfümleyebilir.

Özel bir deodorant yapmak çok kolay!

Şunlara ihtiyacınız olacak:

  • 3-4 fesleğen yaprağı
  • 1 litre su
  • 2 çay kaşığı kabartma tozu
  • 1 huni
  • 1 tencere
  • 1 x Buharlaştırıcı

Fesleğenli suyu büyük bir tencerede kaynatın ve yaprakları en fazla 4 dakika kaynatın. Renk pigmentlerini sıvıya bırakmamalarına dikkat edin, aksi takdirde çamaşırları daha sonra boyayabilirler.

Karışımı süzün ve soğumaya bırakın. Kabartma tozunu ekleyin, karıştırın ve her şeyi bir huni ile sprey musluğu şişesine aktarın. Güneşte asılı duran giysilere püskürtün ve sonucun tadını çıkarın.

Ama burada bitmiyor.

Fesleğen ile bir oda spreyi de oluşturabilirsiniz: bir avuç kuru veya taze kuru meyve yaprağı, evin stratejik köşelerinde küçük bir kaseye koymak için bir potpuri yapmak için yeterlidir.

Kokusunu alacaksın. Ah, artırmak için birkaç damla uçucu yağ ekleyin; Koku haftalarca sürecek!

ev