Bitkilerinizi canlandırmak için doğrudan evinizde organik bir gübre nasıl oluşturulur. Bu tarifi bilmediğinizden eminiz.

Burada , hiç yapmadığınızdan emin olduğumuz bir organik gübre ile bitkilerinizi nasıl yeşerteceğinizi ve köklerine nasıl bakacağınızı açıklıyoruz .

Ölü bitkiler, ne olur

Kaç kez bitkilerimizle ilgilendik ve bunun yeterli olmadığını keşfettik. Aslında, bitkiler öldü. Fakat bunun sebepleri nelerdir? Sebepler çok olabilir.

Birincisi, bu sebzelere yeterince önem vermemiş olmamızdır . Aslında bitkilere çok özen göstermek ve bu tedavileri karşı karşıya olduğumuz bitkiye de uyarlamak gerekiyor.

Bunları doğru zamanda ve doğru şekilde sulamak ve bitkileri büyümeleri için en uygun yere yerleştirmek esastır . Örneğin, tüm bitkilerin evde veya bahçede belirli bir konumlandırma gerektirdiğini herkes bilmez. Bazıları çok az güneş ışığı ve ısı taşırken, diğerleri buna gerçekten ihtiyaç duyar.

Bazıları rüzgara tahammül etmezken bazıları da sürekli havadar bir ortamda kalmak zorundadır. Bu nedenle, onlar ve sizin için en iyi çözümün hangisi olduğunu anlamak için bitkilerinizi okumalısınız. Organik gübre kullanmak da çok önemlidir.

Organik gübre

Özellikle organik gübre hakkında konuştuğumuzda , bitkimizin büyümesini teşvik edebilen maddelerden bahsediyoruz. Piyasada, çalınız için ideal olmayabilecek kimyasal olanlar da dahil olmak üzere çok sayıda gübre vardır.

Ancak bugün, gübre olarak kullanılabileceğini asla düşünmediğinize emin olduğumuz maddeler kullanarak doğrudan evde nasıl yapılacağını açıklayacağız . Aşağıda bunların hangileri olduğunu ve nasıl kullanılacağını açıklıyoruz, buna asla inanmayacaksınız.

En iyi organik gübre

Bazen bitkilerimizi canlandırmanın tek yolu gübre kullanmaktır. Tam da bu nedenle bugün size organik gübre kullanan bir tarif gösteriyoruz. Direk evde yapabileceğimiz bir maddedir.

Tek yapmamız gereken muhtemelen zaten sahip olduğumuz bir malzemeyi kullanmak : bira mayası. Bu madde, bitkilerimizi ve çiçeklerimizi mümkün olan en iyi şekilde büyütmek için mükemmel olan B vitamini ve tiamin açısından zengindir.

bira mayası

Bu madde ayrıca bitkinin daha fazla miktarda besin emmesini sağlayacak olan köklerin büyümesini de uyarır . Büyümeyi ve ardından çiçeklenmeyi bu şekilde etkinleştirecektir.

Bu gübreyi hazırlamak için tek yapmanız gereken bir litre su ve sadece bir çay kaşığı bira mayası almak . İki maddeyi birlikte karıştırın ve şimdi elde edilenleri sulama için kullanın.

Bitkiyi beslemek ve aynı şekilde dinlenme süresi vermek için işlemi 15 günde bir tekrarlayabilirsiniz . Bu organik gübreyi hem çiçeksiz bitkilerde hem de çiçekli bitkilerde kullanmanızı öneririz.