Doğal gübre, sadece 10 kuruşa nasıl yapılır biliyor musunuz? Bunu yapmanız gerekiyor: ancak bu şekilde bitkileriniz hayata dönecektir. İşte çocuk bakıcılarının kullandığı sır.

Düşük maliyetli doğal bir gübre mi arıyorsunuz ? Sadece 10 sentle sorununuzu çözmüş olacaksınız: böylece bitkileriniz hayata geri dönecek . Uzman yeşil parmakların hilesi ortaya çıktı.

Bitkilerimizi canlandırmak için gübreler

Bir bitki için uzun bir ömür sağlamak kaçınılmaz bir sonuç değildir. Acemi iseniz, zorluk daha da karmaşıktır. Öte yandan, yeşil başparmak iseniz , muhtemelen niyetinizde başarılı olacaksınız ve yine de hiçbir şey garanti değil.

Bitki

Bitkilerinize sevgi, ilgi ve özen gösterseniz bile , genellikle kendinizi gerçekten tatsız bir manzarayla karşı karşıya bulabilirsiniz: onun ölümü. Ayrıca kaç kez, artık herhangi bir hayati lenften yoksun olduğu için sararmış yaprakları kesmek veya hatta bitkinizden kurtulmak zorunda kaldığınızı fark ettiniz mi ?

Çeşitli yöntemler ve sistemler denediğiniz halde sonuç alamadıysanız, belki de pes etmeden önce bu numarayı denemelisiniz . Bugün size bitkinize yeni bir hayat verecek doğal bir gübre yapmayı öğreteceğiz .

Sadece 10 sent ile solduran bitki problemini çözeceğinizi biliyor muydunuz ? Çocuk bakıcılarının kullandığı numara sonunda ortaya çıktı . Bir bitki solmaya başladığında ve yaprakları sarardığında, bu yanlış bir şey yaptığınız anlamına gelir.

Daha spesifik olarak, küçük yeşil mücevherinizin topraktan elde edemediği daha fazla suya veya besine ihtiyacı olabilir . Bu durumlarda gübreye başvurmalısınız .

Tabii ki, etrafta her türlüsünü satın alabilirsiniz. En çok satanlar, tesisinizi yeniden dengeleyebilecek, ancak çevreye ne pahasına olursa olsun, kimyasal veya suni gübrelerdir. Bunun yerine doğal bir gübre kullanabileceğinizi biliyor muydunuz ? İşte bitkinize hızlı ve her şeyden önce ucuza yeni bir hayat verecek olan şey.

Yetiştiricilerin süper etkili bir doğal gübre yaratma hilesi ortaya çıktı

Siz de bitkilerinize yeni özsu kazandırmak için %100 doğal, suni olmayan veya kimyasal bir gübre arıyorsanız , o zaman doğru yere geldiniz. Bu katkımızda, sadece 10 sentle küçük yeşil mücevherlerinizi canlandırabilecek bir ürünü nasıl yapacağınızı göstereceğiz .

Yuva

Nasıl devam edeceğinizi öğrenmeye hazır mısınız? O halde vakit kaybetmeyelim ve hemen başlayalım. Hemen söyleyelim ki bu gübreyi yapmak için biri diğerinden daha basit iki teknik var.

İlki ile başlayalım. Asla eksik olmayan malzeme kabartma tozudur . Tam olarak bu, bitkilerinizin yeniden yeşermesini ve büyümelerini tetiklemesini sağlayacaktır . Bikarbonat, düşen veya sararmış yaprakları canlandıracak, aynı zamanda yeni sürgünlerin ortaya çıkmasını etkinleştirecek ve daha iyilerinin çiçek açmasını sağlayacaktır.

Ama hepsi bu kadar değil. Ayrıca bitkilerinizdeki haşereleri ve mantarları ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır . Gördüğünüz gibi, bu bileşen gerçekten paha biçilmez bir kaynaktır. Nasıl kullanmalısın? Çok basit bir şekilde! Bir çay kaşığı alın, kabartma tozu ile doldurun ve bir litre suya dökün . İyice karıştırın, ürünün çok kolay çözüldüğünü göreceksiniz.

Gevşedikten sonra bitkileriniz için toprağı sulamaya başlayabilirsiniz . Bu gübre ayrıca kaktüsler gibi sulu bitkiler veya orkideler ve antoryumlar için mükemmeldir .

Kısacası tüm bitki türleri için çalışır . Bebek bakıcılarının tavsiyesi 30 günde bir suda çözünmüş bikarbonat kullanılmasıdır . Şimdi bikarbonatı hep aynı solüsyonla kullanabileceğiniz ikinci yöntemi anlatacağız .

Bu durumda ürünü bir nebulizer veya sprey şişesine dökmeniz ve bitkinizin yapraklarını ıslatmaya başlamanız gerekecektir . Böylece küçük yeşil mücevherlerinizden mantarları ve parazitleri yok edeceksiniz ve sarı ve solmuş yapraklar hayata dönecektir.

Bu durumda bile, fidanlıklar ürünü 30 günde bir kullanmanızı önerir . Bitkilerinize yeni bir hayat verebilmenin ne kadar basit olduğunu gördünüz mü ? Çoğu zaman , küçük yeşil mücevherlerinizi iyileştirebilecek kimyasal veya yapay ürünlere başvurmanız gerekmez , aynı zamanda çevre için oldukça önemli maliyetlere neden olur.

Kabartma tozu ve suyla bunun yerine solmuş bitkiler veya sararmış yapraklar sorununu bağımsız olarak çözebilirsiniz . Bu arada, bu gerçekten süper ucuz bir çare.

Neden? Tabii ki, bikarbonatın gülünç bir fiyatı var ve İtalyan evlerinde neredeyse hiç eksik olmayan, kolayca bulunabilen bir malzeme . Bu iki tekniği kendiniz deneyin ve bitkilerinize yeni bir hayat verin.

Eminiz ki bu %100 doğal gübreyi denedikten sonra bir daha vazgeçemeyeceksiniz . Harika yeşil mücevherleriniz filizlenecek ve yeniden canlanacak. Ve en önemli şeyin ne olduğunu biliyor musun? Yeniden doğuş hemen gelecek!

Bitki gübresi