Canlı ve sağlıklı Antoryum elde etmek için fidanlık yapanların bile kullandığı bu doğal numarayı deneyin. İşte nasıl.

Fabrikadaki tabletler

Sağlıklı kalmak için vitaminlere ihtiyacı olan sadece biz insanlar değiliz . Bitkiler ayrıca sağlıklı, gür ve güçlü büyümek için vitaminlere ihtiyaç duyarlar . Özellikle bitkilerin çok ihtiyaç duyduğu B kompleks vitaminlerinin gücünden yararlanarak solmuş bitkileri canlandırmanın ve uzun süre yaşatmanın bir yöntemi var. Neden ve nasıl yapılacağına bakalım .

B kompleksinin vitaminleri

B-kompleks vitaminleri B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9 ve B12 vitaminlerini içerir . Bu vitaminler bitki metabolizması için gereklidir . Fotosentez , enerji üretimi ve protein sentezinde önemli rol oynarlar .

Ek olarak, bitkilerin gelişimini ve büyümesini düzenlemek için gereklidirler . Bu nedenle B-kompleks vitaminlerinin bitki bakımı için kullanılması büyüme , çiçeklenme ve meyve üretimi gibi sayısız fayda sağlayabilir .

Bazı örnekler vermek gerekirse , bitkilerde enerji üretimi için B1 vitamini veya tiamin gereklidir . Ayrıca şekerlerin bitkiler için kullanılabilir enerjiye dönüştürülmesinde kritik bir rol oynar , böylece kök ve yaprakların büyümesini ve gelişmesini destekler . Ek olarak, B1 vitamini bitkilerin kuraklık veya aşırı sıcaklıklar gibi stresli koşullara dayanmasına yardımcı olabilir .

Yemyeşil bitkiler

Ayrıca B3 vitamini veya niasin, karbonhidratların, proteinlerin ve yağların enerjiye dönüştürülmesine katılarak bitki büyümesini desteklediği için bitkilerde enerji üretiminde işbirliği yapar .

B7 Vitamini veya biotin ayrıca bitkilerin toprak besinlerini kullanma yeteneğini de etkiler . Bu nedenle genel olarak, B vitaminlerindeki bir eksiklik bitki büyümesinde bir eksikliğe neden olur . Bu yüzden fidanlarımıza bu vitaminlerin doğru miktarını garanti etmek önemlidir ve bunu aşağıda göstereceğimiz  yöntem sayesinde yapabiliriz .

Gelişen bir Anthurium için vitaminli bir su nasıl hazırlanır

Anthurium’u canlandırmak , güzelleştirmek ve sağlığına ve bol çiçekli hale getirmek için B vitaminli bir su hazırlamak yeterli olacaktır . Bunu yapmak için iki B kompleksi vitamin hapına ihtiyacımız olacak . Bu vitaminler , daha önce de bahsedildiği gibi, bitkilerde enerjiyi artırmaya yönelik faydalara sahiptir ve büyümeyi hızlandırmak için kullanılabilir . vitaminleri ayrıca antioksidan görevi görür .bitkiyi hastalık ve zararlılardan korumak .

Bu nedenle vitaminli suyumuzu hazırlamak için iki adet B vitamini hapı alıp bir sürahi içindeki bir litre suya ekliyoruz . Dikkatlice karıştırıyoruz ve hapların çözülmesini sağlıyoruz . Bu işlem sırasında su renk değiştirmeye başlayacaktır Bu tamamen normaldir ve vitaminin suda çözündüğünü gösterir .

Yemyeşil bitkiler

Bu noktada vitaminli suyumuzu bir sprey şişesine döküp iyice çalkalıyoruz.   Doğal gübremiz   kullanıma hazır: Ayda bir sabahları özellikle yaprak ve köklere püskürtebiliriz Sonuç, çiçeklerle dolu  bereketli  , sağlıklı bir Antoryum olacaktır . 

Pamuk sayesinde bitkilerin kurumasını önleyin

 Antoryumu canlandırmak için derhal bir çare ile müdahale etmekten kaçınmanın bir yolu, kurumasını veya solmasını önlemektir . Pamuk bu konuda bize yardımcı olur . Aslında, evden uzakta birkaç gün geçirmeyi planlıyorsak ve bu nedenle bitkileri sulayamayacaksak, susuzluktan kurumasını önlemenin bir yolu var Sadece pamuk veya pamuklu diskler kullanın .

Bitkinin bulunduğu saksının içinde dünyanın tüm yüzeyini kaplayacak şekilde konumlandırabiliriz Ayrıca bitkimizin özellikle nemli bir iklime ihtiyacı varsa pamuğu gövdeye de yerleştirebiliriz . Bu noktada pamuğu bir sprey şişesi yardımıyla bol su ile suluyoruz . Emici ve tamamen doğal bir malzeme olan pamuk bitkilere hiçbir şekilde zarar vermez aynı zamanda suyu uzun süre muhafaza eder ,toprağı  nemli tutarak bitkinin kurumasını engeller .

ev