Alüminyum numarasıyla fırını nasıl temizleyeceğimizi hep birlikte görelim: İnatçı kir ve yağlara veda edebiliriz. İşte nasıl yapıldığı.

Fırını temizleyin

Fırın , her türlü kir ve kirliliğin oluşumuna oldukça maruz kalan bir ev cihazıdır . İçinde yemeklerimizi pişirdiğimizde dibe bir şeyin düşmesi kaçınılmazdır. Yiyecek parçaları, yağ damlaları veya herhangi bir tür sos. Düştüklerinde hemen toplamazsak, yüksek sıcaklıkta pişirme sırasında kömürleşmeye ve kabuk bağlamaya başlarlar . Bundan sonra bu kabuklaşmış kalıntıların giderilmesi son derece zor olacaktır.

Bu aynı zamanda fırınımızın camında da olur : genellikle çok kirlenir ve temizlenmesi çok karmaşık hale gelir. Kendinizi dirsek yağıyla ve bol miktarda sabırla silahlandırmanız gerekir . Aşağıdaki makalede fırınımızı çok fazla çaba harcamadan iyice temizlemenizi sağlayacak sansasyonel bir numarayı açıklıyoruz. Birkaç folyo ve bulaşık makinesi tableti alın : ne yapacağınızı açıklayacağız.

Fırın temizliği: Bu yöntemle hiç bu kadar kolay olmamıştı

Fırınımıza kaç kez baktık ve kapsamlı bir temizlik yapmamız gerektiğini düşündük? Aslında bu çok sık oluyor. İnatçı kirleri temizlemenin zorluğu göz önüne alındığında, kaçınılmaz anı erteleme veya onu yüzeysel ancak tatmin edici olmayan temizlikle sınırlama eğilimindeyiz . Fırın kirlendiğinde camdan görebilirsiniz ve bu da mutfak ortamını bozan çirkin bir faktördür. Çok az kişinin bildiği bu yöntem sayesinde fırını yeniden parlatmak mümkün olacak : yeni gibi olacak.

Fırının temizlenmesi

İhtiyacınız olan şey sadece bir miktar alüminyum folyo ve bulaşık makinesi temizleme tabletidir . Her türlü tablet işe yarayacaktır.

Bulaşık makinesini temizlemek için mükemmel bir üründür ancak başka bağlamlarda kullanıldığında da mükemmeldir. Tamamen çözünmesini sağlamak için onu bir kaba koymanız ve kaynar suya batırmanız gerekecektir . İhtiyaç duyulan su miktarı aşırı değildir. Şimdi bu prosedürü özel olarak nasıl gerçekleştireceğimizi görelim.

Folyo yöntemiyle fırın nasıl temizlenir: Eğer denersen geri dönmeyeceksin

İnatçı ve kömürleşmiş kabuklanmalarla uğraşmak zorunda kaldığımızda derhal ruhumuzu dinlendirmeliyiz. Yağ çözücü ve basit nemli bir bez kullanmak asla yeterli olmayacaktır. Bu tür kirler fırının kendisi ile karışarak çok siyah ve kömürleşmiş, çirkin lekelere neden olur .

Bu kadar kabuklanmayla karşılaştığımızda farklı davranmamız gerekiyor. Kabuklanmaların çözülüp kaybolması için yumuşaması gerekir.

Onları yumuşatmak için sıvı su solüsyonumuzu ve çözünmüş tabletimizi kullanmalıyız . Bulaşık yıkamak için bir süngeri bu sıvıya batırıp hem iç hem de cam yüzeyleri ovalamaya başlıyoruz. Sünger iyice ıslatılmalıdır.

Bu adım sayesinde başlangıçtaki kir yüzeyini temizleyebileceğiz: süngeriniz siyaha dönecek. Daha sonra süngeri yıkayın ve kalıntıları temizlemek için kirli yüzeylerin üzerinden geçirin . Durum sizi hala ikna etmiyorsa, biraz alüminyum folyo almanın zamanı gelmiştir .

Fırın ve kaplamalar

Etkilenen tüm yüzeyleri önceden oluşturulan sıvıyla nemlendirin. Daha sonra tüm alanı kaplayacak şekilde bir alüminyum folyo tabakası yerleştirin . En az beş dakika etki etmesini bekleyin .

Gerekli süre geçtikten sonra devam edebilirsiniz: Kağıdı çıkardığınızda tüm kirin kağıtta nasıl kaldığını fark edeceksiniz. Alüminyum sayesinde kabuklanmalar yumuşar ve çok daha kolay gider . Folyoyu buruşturun ve kalıntıları kazımak için kullanın. Daha sonra her şeyi yıkayın: artık kabuklanma izi kalmayacak !

ev