Bulaşık makinesi tabletleri sadece tabaklarınızı yıkamak için kullanılmaz, aynı zamanda fırınınızı da basit, basit ve etkili bir hareketle temizleyebilir. Bu hile, işlevsel olduğu kadar pratik de size zamandan, paradan ve hepsinden önemlisi çok fazla çabadan tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Yanmış fırının altını ovmaya çalışmak için daha fazla saat harcamanıza gerek yok!

Fırın neden bu kadar çabuk kirleniyor?

Yüksek fırın sıcaklıkları nedeniyle, fırının duvarlarına yapışan yiyecek artıkları ve diğer yağların çıkması zorlaşır. Fırının iç camı, kir ve yağ lekelerini hızla biriktirir ve camın kuvvetli bir şekilde ovuşturulması cama zarar verebilir. Bu basit yöntem sayesinde yağ lekelerini sadece birkaç adımda ve sadece bulaşık makinesi tableti yardımıyla çıkarabilirsiniz.

fırın tableti

Fırını temizlemek için bulaşık makinesi tabletinin hilesi

Temizlik maddelerinde yüksek oranda konsantre olan  bulaşık makinesi tabletleri   muazzam yağ giderme gücüne sahiptir.

İçerdikleri fosfat tek bir tablet ile yağları çözmeyi, kireci çözmeyi ve tabakları, tavaları ve bardakları parlatmayı mümkün kılar.

Peletler yağ alma ve derinlemesine temizleme özelliğine sahiptir .  Ve eğer bulaşıkları temizlemek için etkiliyseler, yağ kalıntılarıyla kirlenmiş bir fırını soymak ve ovalamak için de aynı derecede etkilidirler.

Bu yöntemi kullanmak için cilt tahrişini önlemek için eldiven giyilmesi önerilir.

fırın temizliği

Fırınınızı temizlemek için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

  • Küçük bir kap alın ve ılık suyla doldurun.
  • Bulaşık makinesi tabletini açın ve birkaç saniye ılık suya batırın.
  • Nemlendikten sonra tableti sudan çıkarın ve fırın kapağının iç tarafına sürün. Tüm yağ ve kir çözülene kadar ovalayın.
  • Fazla deterjanı emmek için bir bulaşık süngeri (yumuşak tarafı kullanarak) kullanın.
  • Nemli bir bezle silin ve temiz, kuru bir pamuklu bezle kurulayın.

Pratik, hayır?

ev