Fırını  iyice temizlemek her zaman kolay değildir.

Eğer ekolojik ürün kullanma imkanımız yoksa, gerekli önlemleri alarak   fırından yeni çıkmış gibi çıkacak kimyasal ürünleri kullanabiliriz.

Korkmayın, çok fazla malzemeye ihtiyacınız olmayacak ve işlemin, daha doğrusu seçtiğiniz herhangi bir işlemin tamamlanması çok kolay olacak.

Fırınınızın tertemiz ve parlak kalması için okumaya devam edin.

Çıkarılacak kir çok fazla değilse   kolay ve oldukça hızlı iki yöntem kullanabiliriz.

Şimdi ne olduklarını görelim!

  • FIRININ TEMİZLENMESİ.

 Fırını temizlemek için geniş bir kaseye 1,5 litre kaynar su dökmemiz yeterli  . Daha sonra kaseyi kirli fırınımıza yerleştirmeliyiz.

 Daha sonra suya 1 yemek kaşığı amonyak ekleyip  hafifçe karıştırdıktan sonra ocağı kapatın.

Karışımımızı bir gece beklettik  ve ertesi sabah kabı fırından çıkardık.

Daha sonra tüm rafları çıkarıp fırının her yüzeyini temiz bir bezle siliyoruz. Göz açıp kapayıncaya kadar tüm yağ ve kir lekelerinin yok olduğunu göreceğiz.

  • IZGARAYI TEMİZLEMEK.

Ancak fırın raflarını düzgün bir şekilde temizlemek için lavaboyu sıcak suyla doldurmalıyız   . Lütfen dikkat: suyun mutlaka ızgaraları kaplaması gerekir.

Daha sonra suya 4 veya 5 adet bulaşık makinesi tableti ekleyin   . Bu noktada ızgaraları suya koyuyoruz ve bu durumda da  gece boyunca ıslatmalarını sağlıyoruz  .

Gece geçtikten sonra ızgaraları basit bir süngerle kolayca temizleyerek kireci tamamen ortadan kaldırabiliriz.

Peki fırın aşırı derecede kirli göründüğünde ne yapmalısınız?

Öte yandan fırın çok kirli görünüyorsa ve biraz daha geleneksel ve hızlı bir yöntem kullanmak istiyorsak, bunu nasıl yapacağımızı aşağıda açıklıyoruz.

Fırının altındaki zemine plastik bir torba koyun ve   ardından temiz bir bez kullanarak   fırının içindeki kırıntıları toplayın .

Daha sonra eldiven ve maske takıp kimyasalları kullanmaya başlıyoruz.

Bu noktada  fırın yüzeyini temizlemek için özel spreyimizi alıp  , fırını biraz ısıttıktan sonra talimatlara göre tüm yüzeye püskürtüyoruz.

Daha sonra her şeyi sert bir süngerle silerek  ve ardından emici kağıtla iyice kurutarak temizliyoruz  .

 Tüm ürünü çıkarmak için fırını  nemli bir bezle 3 veya 4 kez silerek durulayın.

Şimdi rafları tekrar yerine yerleştirin ve   fırının parlak ve parlak olmasını sağlamak için her yerine sirke püskürtün .

Açıkçası emici kağıtla tekrar kurutuyoruz. Dış yüzeyi temizlemek için yalnızca nemli bir mikrofiber beze ihtiyacınız vardır.

Artık işe koyulmaya hazır olduğumuzu söyleyebilirim.

Mutlu temizlik!

ev