Genellikle çevreye zararlı kimyasallar kullanmadan fırınınızın yağını giderebileceğinizi biliyor muydunuz? Ve haklı olarak, basit bir avuç tuzla cihazınızdaki en inatçı kir ve lekelerden kurtulabilirsiniz.

%100 doğal bir solüsyon mevcut olduğundan, kiri ve kabuklaşmış gresi ortadan kaldırmak için sıklıkla kirletici deterjanların kontrolünü elinize almaya gerek yoktur. Cihazınızın plakasına yapışmış kalmış tüm malzemeleri tuz kullanmaktan ibarettir.

Fırını tuzla yağdan arındırmak mümkündür

Basit bir avuç tuz, en inatçı yağ lekelerinin üstesinden gelebilir. Bu hileden faydalanırsanız, fırınınızın içi kimyasal bile kullanılmadan pırıl pırıl olacaktır.

Fırını yağdan arındırmak için hangi malzemeler kullanılmalıdır?

Bu ipucu hızla rutininizin bir parçası olacaksa, bunun nedeni malzemelerin mutfak dolaplarınızda elinizin altında olmasıdır.   Fırını yağdan arındırmak için  kaba tuza ve mikrofiber bir beze ihtiyacınız olacak. Bu cephanelik, yağ ve inatçı kir izlerinin üstesinden gelmenize yardımcı olacaktır.

temiz fırın

Fırın tuzla nasıl temizlenir?

Bu müthiş numarayı kullanmadan önce, öncelikle ızgaralar ve plakalar gibi cihazın içinde bulunan tüm çıkarılabilir parçaları çıkarmak gerekir. İç mekanınızın bakımı için birçok faydası olan kaba tuz kullanın. Bu doğal ürün, güçlü bir temizleyici olarak kabul edildiğinden fırını temizlemek için idealdir. Tuzun aşındırıcı etkisi, fırındaki tüm yağ izlerinin çözülmesine yardımcı olacaktır. Homojen bir karışım elde etmek için ½ litre suya 250 gr kaba tuzu karıştırın. Daha sonra yağla kaplı bölgelere sürün ve çeyrek saat etki etmesi için bırakın. Nemli bir bezle kaba tuz koyduğunuz tüm yüzeyleri durulayın ve işiniz bitti! Fırınınız pırıl pırıl olacak ve kire veda edebilirsiniz.

Temiz fırın 4

Bir fırını temizlemenin başka ustaca ve doğal püf noktaları da var.

Tuz kullanmanın ötesinde, zorlu ve ekonomik ipuçları , cihazınızda bulunan inatçı izlerin üstesinden gelmenizi sağlayacaktır .  Anahtar, temiz ve pırıl pırıl bir fırın bulmak için bunları nasıl kullanacağınızı bilmek !

1- Sabunlu su, temiz bir fırının dostudur

Bir fırını yukarıdan aşağıya temizlemek için dikkatli bir şekilde gitmek önemlidir. Başlamak için, cihazı iyice temizleyecek sıcak su, sünger ve bulaşık deterjanı ile yıkamak için fırın raflarını çıkarmanız gerekecektir. İzler kalıcıysa naylon fırça veya süngerin aşındırıcı tarafını kullanabilirsiniz. Ardından ızgaraları değiştirebilir ve yukarıda belirtilen yöntemi kullanarak fırının içini temizleyebilirsiniz!

2- Kabartma tozu fırını yağdan arındırmak için harikadır

Kabartma tozu 32

Ekolojik ev işlerinin müttefiki   , fırının derinlemesine temizlenmesi ve cihazınızdaki kabuk izlerinin giderilmesi için de tercih edilen bir ortaktır. Fırınınızın içini temizlemek ve tüm kirlerden kurtulmak için mükemmeldir. Bunun için bir kaseye altı yemek kaşığı bu beyaz tozdan dökün ve ardından iki yemek kaşığı su ilave edin. Bu macun duvarlara ve tüm yağlı iç yüzeylere uygulanmalıdır. Daha sonra kiri derinlemesine açmak için bütün gece hareket etmeye bırakın. Ertesi gün tek yapmanız gereken nemli bir süngerle ovalamak ve durulamak. Fırının belirli bölgelerine ulaşmakta zorlanıyorsanız , bu temizleme hazırlığını bir fırça yardımıyla uygulayabilirsiniz ve işlem tamam!

Fırınınıza yağ bulaşmasını önlemek için düzenli olarak bakımını yapmayı unutmayın. Bu sayede yıl boyunca biriken kirleri temizlemek için saatler harcamanıza gerek kalmayacak.

ev