Ön kapının kolunun etrafındaki kalay folyo bir harikadır. Çünkü? Her şey zamanında, önce şimdiye kadar bir asırdan daha eski olan bu nesnenin potansiyelini anlamaya çalışalım.

1910’da alüminyum folyo ilk kez İsviçre’de ortaya çıktı. Buluşu, gıda ambalajı için kalay kağıdı üreten Dr. Lauber fabrikası Neher & Cie’nin sahibine atfedilir.

Malzemeyi ve kalınlığı rafine ederek, yiyecekleri mükemmel bir şekilde koruyabilen, koruyabilen ve pişirebilen bu gerçekten yenilikçi ve kararlı ürünü geliştirdi.

Peki tüm bunların kapı koluyla ne ilgisi var? Şimdi görelim!

Ön kapının kolunun etrafındaki kalay folyo çok önemli!

Ön kapının kolunun etrafındaki kalay folyo çok önemli!

Ev kulpları dayanıklı görünür, ancak aşınmaya ve yıpranmaya maruz kalırlar. Bir düşününce, onları her gün, birkaç kez tutuyoruz ve malzeme sürtünme, soğuk, sıcak, nem nedeniyle oksitleniyor. Böylece çizik, çizik ve kararmış görünürler.

Bu yüzden onları yeni olarak geri getirmek için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz, ancak kusurları vurgulayarak durumu daha da kötüleştirme riskiyle karşı karşıyayız. Aslında bazı deterjanlar çok agresiftir ve yüzeyleri gerçekten parlatamaz, ancak onları donuk ve harap hale getirir.

Folyo ise onları eski ihtişamlarına geri getirebilir. Tek başına değil, kilerimizde her zaman bulunan diğer doğal ilaçlarla birlikte.

Bu nedenle, aşağıdakileri alın:

  • 2 çay kaşığı sirke;
  • 1 çorba kaşığı bulaşık deterjanı;
  • 1 mutfak süngeri;
  • ve tabii ki 1 alüminyum folyo.

Küçük bir kapta sirke ve bulaşık deterjanı karıştırın. Süngeri bu çözeltiye batırın, sıkın ve temizlenecek sapın veya tutamakların üzerinden geçirin. Tüm kapıyı yıkama fırsatını yakalayın, ancak önce kapının tabanına bir havlu yerleştirin çünkü köpük zemini ıslatabilir.

Şimdi kolu veya düğmeyi alüminyum folyo ile sarın, böylece tamamen kaplanırlar.

Yaklaşık on dakika bekletin, ardından çıkarın ve yumuşak ve temiz bir mikrofiber bezle kurulayın.

Her çizik, her oksitlenme, her küçük kusur ortadan kalkacak ve kapılarınızın keyfini yeniymiş gibi çıkaracaksınız!

Harika, değil mi?!

ev