Gargara çok faydalı bir üründür ancak sadece ağzı dezenfekte etmek ve yoğun bir tazelik sağlamak için değildir. Evet bilmiyor olabilirsiniz ama  çamaşır makinesinde gargara kullanarak  kıyafetlerinizde olağanüstü sonuçlar elde edebilirsiniz. Ayrıntıları öğrenelim.

Gargaranın özellikleri

Gargaranın   çok önemli antiseptik özelliği vardır. Kullanımının ağızdan kullanımla sınırlı olmaması tesadüf değildir: bir süredir lağımları  küf  ve  çeşitli kalıntılardan arındırmak için ağız gargaraları kullananlar olmuştur   . Aslında birçok kişi,  kötü kokuları gidermek için gargarayı lavabo giderine de döküyor  : Sadece ürünün bir kısmını doğrudan lavaboya dökün ve kullanmadan önce en az otuz dakika bekleyin.

İlginç bir şekilde, bazı insanlar, genellikle bakteri yuvası olan cep telefonu veya tablet ekranlarını dezenfekte etmek ve sterilize etmek için de gargara kullanıyor. Açıkçası, onlara zarar vermemek için minimum miktarda yumuşak bir beze dökmeniz tavsiye edilir.

Çamaşır makinesinde gargara: temizlik ve parfüm garantili

Ancak gargaraların en ilginç alternatif kullanımı şüphesiz çamaşır makinesiyle bağlantılıdır. Bazen yıkanacak kıyafetlerin yenilenmesi gerekebilir  ve belki de çok eski bir çamaşır makinesi mükemmel sonuçları garanti edemez.

Ancak diğer durumlarda küf varlığıyla mücadele etmek gerekir   (havlu veya bornozları düşünün). Peki,   bu durumlarda çamaşır makinesinde gargara yapmak faydalı olabilir. Antiseptik ve antibakteriyel etkisi olağanüstü etkileri garanti eder. Her şey alkol ve ksilitol bazlı bileşimine bağlıdır.

Ağır kokulu giysiler için çamaşır makinesinde gargara

Elbette çok güçlü bir kokuya sahip kıyafetlerle uğraşmak zorunda kalmışsınızdır   . Yıkama sırasında doğrudan çamaşır makinesine dökülen gargara, olası kokuları giderebilir ve tüm çamaşırları tazeleyebilir.

Genel olarak cilde ve sağlığa zarar vermeyen, kıyafetlere zarar vermeyen bir üründür   . Ancak her zaman tam yükte yıkama ile kullanmanızı öneririz. Etkisi özellikle ağartıcının yerine geçmek için uygundur: aslında giysilere veya cilde zarar vermez ve bazı durumlarda derinlemesine temizlik için daha da etkilidir.

Bu nasıl kullanılır?  Yıkamaya başlamadan önce deterjan sepetine bir bardak veya çamaşırların üzerine bir bardak dökün  . 30 veya 60 derece arasındaki seçim tamburun içine yerleştirilen eşyaların rengine bağlıdır. Nihai sonuç kesinlikle muhteşem olacak: Giysiler çok temiz ve çok taze görünecek, deneyin!

ev