Zamanla eski, havasız veya küf kokan bazı mobilya parçaları vardır, ancak neyse ki bu sorunu çözmenin bir yolu var çünkü onlara bir kalıp sabunla koku verebilirsiniz. Nasıl olduğunu birlikte görelim.

sabun kalıpları

GÜNÜN EN ÇOK OKUNAN MAKALELERİ:

  • Dolapta kötü koku mu var? İşte onu parfümlemek için bazı doğal ilaçlar
  • Enerjiden rahatça tasarruf etmek için cep telefonunuzu nasıl şarj edebilirsiniz?
  • Temiz ve kokulu paspas mı? İşte çamaşır makinesinde veya elde nasıl yıkanacağı

Antika mobilyaların benzersiz bir çekiciliği vardır ve bu nedenle antika dükkanları, evimizi eski zamanların anısına özgün bir tarzda döşemek için bize birçok orijinal fikir sunmaktan asla vazgeçmez .

Bu mağazalardan satın alınan mobilyalar “yaşamış” bir kokuya sahip olabilir, ancak kitaplar için bu hoş olsa da, mobilyalarda durum tam olarak böyle değildir, çünkü içlerinde giysiler ve diğer günlük kullanım nesnelerini saklıyoruz ve bu kokuya maruz kalabiliyoruz. o zaman yanımızda taşıdığımız o kapalı ve eski koku. Peki vintage tarzın cazibesinden vazgeçmeden bunu nasıl ortadan kaldırabilirsiniz? Onlara bir kalıp sabunla koku verebilirsiniz .

Bir kalıp sabun kullanarak mobilyalara parfüm nasıl sürülür?

mobil

Antika mobilyaları seviyorsanız, kalıp sabun sizin için çözümdür, ancak sadece bu değil, çünkü yenileri bile uygun şekilde sterilize edilmezse veya evin belirli bölümlerine yerleştirilirse küf veya küf kokusu alabilir. Neyse ki sorunu çözmek için bir kalıp sabun yeterlidir.

Marsilya sabunu ya da ekolojik ya da nötr bir sabun alarak hazırlayabilirsiniz . Daha sonra benmari usulü eritin ve kalıp sabunun kokusunu daha da yoğunlaştırmak için beğeninize göre 5 damla esansiyel yağ ekleyin. Elde edilen karışımı silikon kalıplara dökün ve açık havada soğumasını bekleyin. Soğuduktan sonra kalıpları birkaç dakika buzdolabına koyun ve ardından parfümlemek istediğiniz mobilyanın içine yerleştirin. Sonuç olağanüstü olacak!

Aksi takdirde Marsilya sabununu rende ile pul haline getirip, aynı miktarda kaşıkla küçük poşetlere doldurabilirsiniz . Daha sonra bunları kapatın ve gardırobunuza, tercihen kıyafetlerinizin yakınına koyun. Bu şekilde onları her zaman kokulu tutacaksınız.

Ama sadece çantalarda değil. Sabun pullarını bir kaseye koyun ve dolabın bir köşesine yerleştirin. Mobilyaların bir anda sarhoş edici bir kokuya sahip olmasını sağlamak yeterli olacaktır.