Sinir bozucu sarı ter lekelerinin herhangi bir giysiden çıkarılması imkansız gibi görünüyor. Giysiler asla istediğiniz kadar temiz çıkmaz; sadece çamaşır makinesinde basit bir yıkamadan sonra.

Ter lekeleri

İyi bir sonuç elde etmek için çok daha fazlasının yapılması gerekiyor. Genellikle çok fazla zaman kaybedilir, binlerce kimyasal ürün kullanılır ve bu ürünler uzun vadede giysileri mahveder ve lifleri zayıflatır.

Sonuç olarak kıyafetler yırtılır ve kullanılamaz hale gelir. Ancak her şeye rağmen sarı ter lekeleri hep orada kalıyor .

Sarı ter lekeleri kalıcı olarak nasıl yok edilir?

Sarı ter lekeleri can sıkıcı ve çirkindir ve yetersiz temizlik izlenimi verir. Yetersiz ürünlerle kıyafetleri mahvetmek ya da öylece oturup fırçalayıp gereksiz yere vakit harcamak yerine , bir dakikanızı bile almayan, çok az çaba gerektirmeyen etkili yöntemler kullanabilirsiniz .

Aşağıdaki çözüm maksimum 5 dakika gerektirir, dirsek yağı gerektirmez, sadece çok fazla sabır gerektirir. Kısa sürede hazırlanabilen, hem havlulara, hem tişörtlere, hem çarşaflara hem de masa örtülerine uygulanabilen bir çözümdür . Çamaşırların solüsyondan veya sarı lekelerden dolayı bozulma riski yoktur. Aslında yeni kadar iyi olacak.

Halka ve lekelerin nedenleri nelerdir?

Sarı lekeler sadece terin düzgün bir şekilde yıkanamamasının bir sonucu değildir; aynı zamanda kıyafetlerin kötü saklanmasından veya aşırı agresif deodorantlardan da kaynaklanabilir. Her durumda, nedeni ne olursa olsun, deterjanların lekeleri veya izleri kalıcı olarak çıkarması pek mümkün değildir .

Bu nedenle, iyi bir sonuç elde etmek istiyorsanız, kendinizi sabırla donatmanız ve defalarca denemeniz gerekir, işte alternatif çözüm, kesinlikle ucuz, amaca en uygun olanıdır.

Sarı ter lekelerine mükemmel çözüm

Mucize çözeltiyi hazırlamak için 30 gr sodyum perkarbonat, 20 ml su, 15 ml sıvı çamaşır deterjanı, 70 ml karbonatı birleştirin. Her şeyi karıştırıp elde ettiğiniz solüsyonu hemen kullanabileceğiniz gibi, yarım saat kadar dinlendirerek de mükemmel bir sonuç elde edebilirsiniz.

Ortaya çıkan şey, doğrudan sarı ter lekelerine uygulanabilen yoğun bir köpük olacaktır . Birkaç saniye ovalayın ve ardından 20 dakika veya maksimum yarım saat etki etmesini bekleyin. Süre dolduğunda çamaşır makinesine konulur ve maksimum 30, 40 derecede yıkamaya başlanır.

Nihai sonuç muhteşem olacak, giysiler bembeyaz olacak, yeni gibi, temiz ve imrenilecek kadar güzel kokulu olacaklar.

Diğer alternatif ve aceleci çözümler

Alternatif olarak sıcak su, boraks ve Marsilya sabunu ile ter lekelerini yok etmeyi deneyebilirsiniz . Daha sonra bir leğen alıp içine sıcak su döküyorsunuz ki bu çok fazla olmasına gerek yok. Daha sonra küçük bir fincan boraksı ve bir kaşık dolusu Marsilya sabununu dökün . Karışımı karıştırın ve çıkarılacak öğeyi suya daldırın. En az bir saat demlenmeye bırakın. Daha sonra çamaşır makinesinde yıkanır. Giysiler çok beyaz olacak.

Diğer bir çözüm ise bir leğeni sıcak suyla doldurup tuz ve limon eklemektir (2 litre suya beş adet yeterlidir). Çıkarılacak eşyalar ıslatılır ve ardından durulanır. Ayrıca filtrelenmiş külü suyla dolu büyük bir tencereye döküp 20 dakika sonra durulayıp sabunla yıkayabilirsiniz. Bu durumda bile zararlı ürünler kullanılmadan sonuç inanılmazdır.

Sarı lekeler deodorantlardan kaynaklanıyorsa durum farklıdır . Bunları kaldırmak gerçekten zordur. Bu durumda karbonat kullanın, bir yemek kaşığı yeterli olur, 3 yemek kaşığı su ekleyin. Çözelti tedavi edilecek bölgelere serpilir ve ovulur.

Ter lekelerini önlemek için bazı önleyici tedbirler uygulanabilir. Öncelikle terle mücadele etmek için leke tutmayan, kalıntı bırakmayan ve işini çok iyi yapan doğal bir deodorant seçmek daha iyidir. En iyisi potasyum şaplı olanıdır.

Daha sonra ten ile elbise arasına, özellikle akşamları, tercihen pamuktan yapılmış bir üst giymek daha iyidir. Kumaş terlememenize ve dolayısıyla serin kalmanıza yardımcı olur. Ama her şeyden önemlisi kıyafetlerinizde leke bırakmaz.

ev