Press ESC to close

Giysilerdeki ter kokusunu yıkamadan çıkarmanın püf noktası

Vücut ısısı yükseldiğinde ter bezleri ter üretir. Bazı insanlar için kokusuz olabilirken, diğerleri için kötü kokular yayabilir. Giysilerinizi yıkamadan ter kokularından kurtulmanın müthiş püf noktalarını keşfedin.

Terleme sağlıklı bir doğal fenomen olsa da terleme bazen rahatsız edici kokuların nedeni olabilir. Giysilerinizi bile yıkamadan bunları ortadan kaldırmak mümkündür. System D teknikleri, koku giderici özelliklerin keyfini çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

Giysileri yıkamadan ter kokusu nasıl giderilir?

Hoş olmayan ter kokusu diyet, hormonal değişiklikler ve aynı zamanda giyilen kumaşlarla bağlantılı olabilir. Bu kompleksler oluşturabilir ve aşırı terleme ile karakterize hiperhidroz durumunda doktora başvurmak önemlidir. Deodorantlar kötü kokularla mücadelede etkili olabilirken,  çevre dostu ve ucuz ilaçlar  giysilerinizi yıkamadan dezenfekte edebilir. Bu numaralar, kıyafet değiştirme imkanının olmadığı acil durumlarda kullanılmak içindir.

vücut kokusu

Kötü vücut kokusu – Kaynak: spm

Kabartma tozu giysilerdeki hoş olmayan kokuyu giderir

Birçok ev işi için kullanılan kabartma tozu aynı zamanda doğal bir deodorant görevi görebilir. Ve iyi bir nedenle, antiseptik ve antibakteriyel özellikleri  , kötü ter kokularından sorumlu organizmaları ortadan kaldırır . Bu koku giderici ürün, kuru ceketleri veya montları temizlemek için idealdir. Bu Sistem D tekniğinden yararlanmak için giysiyi bir yüzeye yatay olarak yerleştirin. Üzerine kabartma tozu serpin  ve tozu bir gece bekletin. Koku koltuk altı veya sırtta yoğunlaşıyorsa özellikle bu bölgelerde ısrar etmek gerekecektir. Ertesi gün, kötü kokular kaybolacak! Bu yöntem aynı zamanda kokan ayakkabılar için de göz korkutucu olabilir.

ev malzemesi

Hoş olmayan ter kokularıyla mücadele için evde kullanılan malzeme – Kaynak: spm

Amonyak kötü kokuyu giderir

Fiziksel efordan sonra ter bezleri terleme miktarını artırabilir ve kötü bir koku ortaya çıkabilir. Emin olun bu garip duruma bir çözüm var. 20 mililitre su, bir çay kaşığı tuz ve aynı miktarda amonyak karıştırılarak başlayacak. Bir pamuğu bu solüsyona batırın ve  terin emdiği bölgelere sürün . Tek yapmanız gereken kumaşın kurumasını beklemek. Bu teknik özellikle doğal ve sentetik kumaşlardan yapılmış giysiler için etkilidir. Bu nedenle muslin veya ipek gibi hassas malzemeler için uygun değildir.

hoş olmayan kokular

Hoş olmayan vücut kokuları – Kaynak: spm

Beyaz sirke giysilerdeki hoş olmayan kokuya karşı savaşır

Kötü ter kokularını yıkamadan yok etmek için beyaz sirke kullanılacaksa, bunun nedeni güçlü bir antiseptik olmasıdır. Özellikle  inatçı lekelerde etkilidir  ve renkli kumaşlar için tehlikeli değildir. Bu solüsyonla haleleri serpmek ve giysi kuruyana kadar beklemek gerekli olacaktır.

beyaz sirke kiremit harcı

Ter kokusunu gideren etkili bileşen – Kaynak: spm

Dondurucuyu kullanmak, kötü giysi kokusuna veda etmenin korkunç bir yoludur.

Bu etkili Sistem D çözümlerinin ötesinde  , soğuk, özellikle sıcaklık 0°C’nin altındayken giysilerdeki kötü kokulara karşı yıldırıcı olabilir  . Bu donma, ter içinde çoğalan bakterileri nötralize eder. Bu ipucunu iyi kullanmak istiyorsanız, söz konusu giysiyi dondurucunuzun bir bölmesinde iki saate kadar bırakın.

hoş olmayan giysi kokuları

Hoş olmayan kokular – Kaynak: spm

Alkol giysiyi dezenfekte eder ve kötü kokuyu giderir.

Giydiğiniz kıyafetler kötü kokuyorsa ve acilen harekete geçmeniz gerekiyorsa bu ipucu tam size göre. Kullanılacak tek bileşen, mükemmel bir oda spreyi olan %70 alkoldür. Kumaşı sterilize etmek için  bir pamuğu bu solüsyona batırın ve ter kokusundan etkilenen bölgeyi silin . Bu tekniğin avantajı, sıvının diğer ilaçlardan daha hızlı kurumasıdır.

alkol kokuları dezenfekte eder

Kötü kokulara karşı çok etkili bileşen – Kaynak: spm

Kesin olan bir şey var: Kötü kokulardan sorumlu bakterilerin çoğalmasına karşı savaşabilirsiniz. Bu doğal D-sistem ilaçları sayesinde kötü ter kokularına veda edebilirsiniz.

ev