Çoğu zaman, tuvalet temizliği özel dikkat gerektirir. Bakteriler, mikroplar, kireçtaşı… Daha fazla konfor ve hijyen için bu mikroskobik varlıkların günlük olarak yok edilmesi gerekir. Bazen tuvaletin içinde lekeler oluşur ve çıkarılması zorlaşır. İdeal bir temizlik seviyesini korumak istediğinizde çok hoş değil!

Eksiksiz, hızlı ve hepsinden önemlisi sağlıklı bir tuvalet temizliği  için doğal ürünlerle ilgili ipuçlarımızı şimdi keşfedin  !

Tuvalet Temizliği: Neden Kimyasallar İyi Değildir?

Çoğu tuvalet temizleyici agresiftir ve tüm ailenin sağlığına ciddi şekilde zarar verir. Ayrıca, zamanla sıhhi tesislerin kalitesini de değiştirirler. Bu nedenle  zararsız ama aynı zamanda çok daha ucuz olan doğal ürünlerin kullanılması tavsiye edilir .

 

tuvaleti iyi temizle

Tuvalet temizliği için çok etkili doğal ve kokulu çözümler!

Bu çözümler arasında kabartma tozu bulunur. Bu ürünün özellikleri, tek bir uygulamada iyi temizlenmiş, parlak ve mis kokulu tuvaletlere sahip olmanızı sağlar!

Her 15 günde bir, doğrudan klozetin içine kabartma tozu serpin. Birkaç saat bekletin ve ardından parlak bir beyaz elde etmek için iyice ovalayın.

Diğer yöntem? Limon suyu. Bu meyve içerdiği sitrik asit sayesinde sarı lekelere karşı etkilidir. Kabartma tozu veya boraksa eklerseniz en inatçı sarı lekelerden bile kurtulacağınızdan emin olabilirsiniz. İşte nasıl: Bir bardak kabartma tozuna yarım bardak limon suyu ekleyin. Karışım, tuvaletin duvarlarına sürdüğünüz kremsi bir macun haline gelir. Bir tuvalet fırçasıyla ovalayın, ardından tuvaleti sifonla yıkayın.

Tuvaletleri iyice temizleyin

Tuz, sitrik asit… Ya diğer doğal ürünler tuvaleti temizleyebilseydi?

Mutfaktaki faydalarına ek olarak  tuz, mikropları ve diğer bakterileri öldürebilir . Tuvaleti kimyasal kullanmadan dezenfekte etmek için şu solüsyonu da hazırlayabilirsiniz: tuzu biraz su ve kabartma tozu ile karıştırın, macunu kaseye yayın ve ovalayın. Ayrıca mükemmel hijyen elde etmek için bütün gece bırakabilirsiniz.

Sitrik asit de kullanabilirsiniz: biraz bulaşık deterjanı ile karıştırılmış bir bardak… Ve bitirdiniz! Ayrıca bu çözüm çok amaçlıdır: Evdeki tüm yüzeylerin günlük temizliği için de pratiktir ve boruların kokusunu gidermenizi sağlar.

Ayrıca klozet kapağını temizlemek için sıcak su ve tuz çok iyi müttefiklerdir  . Çözüm plastik parçalar, oturak ve kapağa sığabilir.

Temiz tuvaletler

Tuvaleti iyi temizlemek aynı zamanda koltuğun vidalarını sökmek anlamına gelir.

Genellikle klozet kancaları oldukça kirlidir, özellikle de koltuk uzun süre çıkarılmamışsa. Bu durumda çamaşır suyu kullanmak istemiyorsanız beyaz sirkeyi tercih edin. Sirke, soda kristalleri gibi dezenfektan ve kireç çözücü bir üründür. Kaba bir süngeri bu çok etkili doğal ve biyolojik olarak parçalanabilen ürüne batırın, ovalayın ve çeyrek saat etki etmesi için bırakın, ardından aktif olarak durulayın. Klozete biraz beyaz sirke döküp gece boyunca etki etmesini sağlayabilirsiniz. Ertesi gün ovun ve durulayın. Tuvaletleriniz lekesiz ve kokusuz olacaktır.

Artık  bu doğal yöntemleri her gün deneyebilirsiniz Elde edilen sonuçlardan kesinlikle memnun kalacaksınız!

ev