Zeminleri yıkamak için bazen sağlığa ve çevreye zararlı olan geleneksel temizlik ürünlerine sahip olmaya gerek yoktur. Bilinmeyen ama zorlu bir numarayla bu görevi nasıl gerçekleştireceğinizi keşfedin!

Bazen bir bakım ürünüyle bile zemindeki kir ve kalıntılardan kurtulamayız. Bu System D tekniği, daha uzun süre çarpıcı sonuçlar elde etmenize yardımcı olacaktır.

yeri temizle

Daha uzun süre temiz kalması için zemin nasıl temizlenir?

Zeminleri yıkamadan önce bir adım önemlidir: süpürme. Ve haklı olarak,  bu ev işi  toz ve artıkları ortadan kaldırır . Parlak ve iz bırakmayan bir zemine sahip olmanın zorlu bir yöntemi var. Bu evde hazırlamak için bilinmeyen bir temizleme solüsyonudur. Bu sayede zemini daha az paspaslayacaksınız.

Bu özel çözümü oluşturmak için ihtiyacınız olacak:

  • 1/2 kap sıvı deterjan
  • 10 litre ılık su
  • 25 gram gliserin

Malzemeleri bir kovada karıştırın, ardından paspası bu müstahzara batırın ve zemini temizleyin. Daha uzun süre parlak kalacaktır. Zemininiz özellikle kirliyse, bulaşık deterjanı gibi biraz sıvı deterjan ekleyebilirsiniz.

parlak zemin

Zemini kimyasallar olmadan temizlemek için başka ipuçları da var

Deterjan kullanmadan zemini parlatmak ve kiri temizlemek mümkündür. Gliserin ile yapılan tekniğin ötesinde,   yüzeylerinizi deterjan kullanmadan korumanıza yardımcı olacak D-sistem yöntemleri vardır.

– Su ve beyaz sirke zemini etkili bir şekilde temizler

Anında temizleme ve yağdan arındırma etkisi için beyaz sirke idealdir. Bundan yararlanmak için bir kovada yarım bardak bu asit çözeltisini bir litre su ile karıştırmanız gerekecek. Toprak türlerine göre bu kaynağa aynı miktarda asetik asit ve su koyabilirsiniz. Her şeyi parfümlemek için,  silmeden önce seçtiğiniz birkaç damla esansiyel yağı ekleyin  . Bu çözüm, her türlü kaplama için mükemmeldir.

– Bitkisel yağ, temiz bir zeminin müttefikidir

Kendi temizlik ürününüzü yapmak için elinizdeki malzemeleri kullanabilirsiniz. Zemini temizlemeye yönelik bu teknik, parke gibi ahşap zeminleri korumak için radikaldir. Bu hazırlığı yapmak için aşağıdaki malzemeleri bir kovada karıştırın:

  • 1 çay kaşığı bitkisel yağ
  • ½ su bardağı beyaz sirke
  • Doğal bir temizleyici
  • 1 su bardağı su

Temiz bir mikrofiber bez veya paspas kullanarak yüzeyi veya kir alanını temizleyin. Ürünü ayrıca püskürtücü takılı bir şişeye dökebilir ve kir ve yağ kalıntılarından etkilenen bölgelere püskürtebilirsiniz. Kire uzun süre veda edebilirsiniz.

– Ev alkolü  zemini temizlemek için güçlüdür

Dezenfektan, yağdan arındırıcı ve parlak bir etki için bu karışım müthiştir ve çok çeşitli zemin kaplamaları için uygundur. Söz konusu ürün? Bir eczaneden veya bir yapı marketten alabileceğiniz ev alkolü. Bu bileşen zemindeki izleri dezenfekte etmek ve yağdan arındırmak için idealdir. Bu çözümü hazırlamak için  ihtiyacınız olacak:

  • 2 su bardağı ılık su
  • ¼ fincan ovma alkolü
  • ½ su bardağı beyaz sirke

Malzemeleri bir kovada karıştırın ve zemini paspaslamak için hazırlığı kullanın. Zemininiz temiz, taze ve pırıl pırıl olacak.

ev