Tişörtlerde oluşan deliklerin kaynağını hiç merak ettiniz mi? İşte sebeplerin neler olduğu ve eşyayı atmak zorunda kalmadan bunların nasıl çözüleceği.

Gömleklerdeki delikler

Bu kötü keşfin bir kökeni vardır, bazen birden fazla, bunlar kesinlikle bir sır değildir, ancak nereden geldiklerini ve mümkün olduğunda buna nasıl çare bulunabileceğini bilmek güzeldir .

Gömleklerdeki deliklerin nedenleri

Pamuklu tişörtlerde neden delikler oluşuyor? Bu binlerce tüketiciyi etkileyen bir sorundur. Görevdeki arkadaşınızdan veya aile üyenizden etkilenen kişinin yalnız olmadığını ve tekstil salgınının tüm dolaplara ve şifonyerlere yayıldığı için viral bir şey olması gerektiğini keşfetmesini isteyin.

Gömleklerde delikler oluşuyor

Birçok durumda delikler er ya da geç ortaya çıkar. Hatta bazı tüketiciler , garantinin sonunda çalışmayı durduran bazı ev aletlerinde olduğu gibi, planlı eskime hakkında bile konuşuyorlar !

Sorunun varlığının kanıtı, gardırobun yanı sıra, internetteki birçok insanın tişört ve gömleklerdeki delik sorununu nasıl çözeceğini merak etmesidir. Sonunda gerçekten ilginç teoriler ortaya çıkıyor.

Eski tişörtler

Birkaç hipotez var ve bunlar arasında en sık tekrarlananlar: delikler güvelerden kaynaklanıyor; eğer delikler ön taraftaysa kemerden, fermuardan, pantolondan, hatta elbise asmak için kullanılan askılardan , çamaşır makinesinden veya çamaşır makinesinden kaynaklanıyor olabilir. ‘kurutucu’.

Gömleğin alt kısmında görünme olasılıkları daha yüksek olduğundan, genellikle zamanla aşınma ve yıpranmanın yanı sıra üst kenardaki kumaşın sürtünmesi nedeniyle oluşurlar .

Pürüzlü bir yüzey olması durumunda tişörtün kumaş üzerinde strese maruz kalmasına ve klasik deliğin oluşmasına neden olan bir kaza.

Tişört kumaşlarındaki delikler nasıl düzeltilir?

En sevdiğiniz tişörtün belirli durumlarda giyilmemesi gerektiğini söylemeye gerek yok! Ayrıca kendinizi belli yerlerden geçerken buluyorsanız dikkatli olun ve sizi riskli yerlere götürecek işler yapıyorsanız ona göre davranın.

Buna ek olarak tişörtün kalitesiz malzemesi, kalitesiz veya çok kuvvetli deterjan kullanılması da delik oluşumuna neden olan bir kaynaktır. İyi yapılmış hiçbir giysi agresif bir deterjanın kötüye kullanılmasına dayanamaz.

Tişörtün kumaşında hoş olmayan delikler oluşmasını önlemek istiyorsanız , onu dikkatli bir şekilde ve etikette belirtilen talimatlara göre yıkayarak bakım yapmanız önemlidir .

Tişört dikmek için donatım

Elle bile aşırı kuvvetle sıkmak, kumaş ipliğinde hiçbir faydası olmayan bir büküm etkisine neden olur . İşte tam o anda, hiç beklenmedik bir anda ortaya çıkan ama daha önce başlamış olan başarısızlığın temeli atılır.

En sevdiğimiz tişörtümüzü çöpe atmamak için etiketinde nasıl yapılacağını belirten talimatları dikkatlice okuyup çamaşır ipinin üzerine yatay olarak yerleştiriyoruz.

Son olarak, biraz yaratıcılıkla, eğer giysi izin veriyorsa, stratejik bir nakış veya hatta birden fazlası onu atılmaktan kurtaracaktır!

ev