Bazen yüzeysel çizikler gözlüğünüze zarar verebilir ve çıkarılması zor olabilir. Ancak basit ve etkili ipuçlarını benimseyerek bunları ortadan kaldırmak mümkündür. Bu hareketler, gözlükleri mükemmel bir şekilde cilalamanıza yardımcı olacak!

Sığ çizikleri giderebilir, pürüzsüz ve parlak camlar elde edebilirsiniz. Bunun için biraz dirsek yağına ve gözlüklerdeki çiziklerden kalıcı olarak kurtulmak için iyi ipuçlarına ihtiyacınız olacak. Sonuca şaşıracaksınız.

Basit ve etkili ipuçları ile gözlük camlarındaki çizikler nasıl giderilir?

Sık temizlik yapılmasına rağmen darbelerden dolayı çizikler oluşabilir. Sadece,   gözlüklerinizi mükemmel bir şekilde cilalamanıza yardımcı olacak müthiş malzemeler var . Bu System D teknikleri hafif çizikler için mükemmeldir. Onları tanıyarak, onları benimseyeceğinize dair güvenli bir bahis!

Koruyucu gözlük

  1. Aşındırıcı olmayan diş macunu, gözlüklerdeki çizikleri gidermek için en etkili çözümlerden biridir.

Gözlüklerinizin iyi bir şekilde zımparalanması için diş macunu mükemmel bir üründür. Gözlüklerinizdeki tüm çizikleri gidermek için her bir lense uygulayın.  Bu macunun beyaz olduğundan ve granül veya çok miktarda kimyasal içermediğinden emin olun . Bu yüzeyi bir bezle dairesel hareketlerle, özellikle çiziklere dikkat ederek silin. İyice durulayın ve kurulayın. Gerekirse bu hareketi tekrarlayabilirsiniz. Göze hoş gelmeyen çizikleri ortadan kaldırırken onları parlatmayı başarmış olacaksınız ve çiziklere veda edebileceksiniz!  Bu günlük ürün, arabanızdaki çizikleri de kaldırabilir. 

çizilmez bileşen

  1. Bir karbonat karışımı gözlüğünüzdeki çizikleri zımparalayabilir

Küçük çiziklere sahip bir çerçeve, düzgün görmenizi engelleyebilir. Neyse ki,  rekor sürede bu çizgiyi temizleyen etkili bir çare var . Çizik camları onarmak için, tüm eviniz için durdurulamaz bir ev malzemesi olan   iki çay kaşığı kabartma tozu   ile bir yemek kaşığı suyu karıştırarak macun kıvamına getirmeniz gerekir. Bu cilayı dairesel hareketlerle lenslerinize uygulayın. Tek yapmanız gereken durulamak ve temiz bir bezle silmek. Gözlükleriniz lekesiz ve çiziksiz olacak!

pişirme çizgileri

  1. Araba temizleme cilası, gözlüklerinizdeki sığ çizikleri gidermek için mükemmeldir.

Bu bakım ürünü, gözlüğünüzdeki yüzeysel çizikleri gidermede çok etkilidir. Bu numarayı benimsemek istiyorsanız, sıvı balmumuna batırılmış bir pamuk kullanın. Bu ürünü ovalayın ve kuruyana kadar çalışmasına izin verin .  Otomobilinizi parlatmak için tasarlanmış bu solüsyonu  silin  . Lensleriniz parlak ve çiziksiz olacak! Büyü, değil mi?

derin çizikler

Gözlüklerinizin çizilme riskini nasıl önleyebilirsiniz?

Mikro çizikleri giderdikten sonra, ortaya çıkmalarını önlemek için doğru adımları bilmek önemlidir. Lenslerinizi çizmemek için, çerçeveye zarar vermemek için çerçevesini kutusuna koymanız önerilir. Gözlüklerinizi takmadan önce ve taktıktan sonra dairesel hareketler yaparak temizleyeceğiniz uygun bir ürün ve mikrofiber bez mutlaka yanınızda bulundurmanız önemlidir. Bunları korumak  için arabanızda yüksek sıcaklıklara maruz bırakmamaya özen gösteriniz. veya güneş ışınlarında. Arabanızda, gözlüklerinizi bir çantada tutmak en iyisidir. Bu alışkanlıklar, günlük şoklardan veya koruma eksikliğinden kaynaklanabilecek çiziklerin oluşmasını önlemenizi sağlayacaktır. Gözlüklerinizde derin çizikler varsa, onarım veya değiştirme için bir gözlükçüye götürmeniz önerilir.

gözlükleri ovmak

Kesin olan bir şey var: parmaklarınızın ucunda çizilmez ürünler var. Yüzeysel bir çizik çıkarmak için mükemmeldirler ve gözlükleriniz için müthiş bir temizleyici görevi görürler!