Çiğ veya pişmiş olsun, durdurulamaz bir sağlık dostu olan soğan, eser elementler ve vitaminler açısından zengindir. Ayrıca antiseptik, antibakteriyel ve antifungal özellikleri ile ünlüdür. Tüm soğan çeşitleri, onları pişmiş yemeklerinize davet ederek vücut için önemli bir besin katkısına sahiptir. Genellikle kilerde oda sıcaklığında bırakılırlar. Ancak dondurucuda saklarsanız çeşitli avantajlardan yararlanabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu numara hayatınızı o kadar kolaylaştıracak ki, mutlaka günlük olarak benimseyeceksiniz!

.

Yemeklerimizin lezzetini arttırmak için ideal olan soğan, mutfakta önemli bir malzemedir. Çok fazla kullanıyorsanız, dondurucuda değerli bir miktar saklamanızı şiddetle tavsiye ederiz. Sadece asla tükenmeyecek, aynı zamanda bonus olarak tüm özelliklerinden daha fazla yararlanacaksınız. Bu korumanın neden özellikle mantıklı olduğunu hemen öğrenin!

Soğanları neden dondurucuya koyalım?

İşte bu hilenin nedenleri, onsuz yapamayacaksınız!

Soğanları ağlamadan kesebilirsin!

soğanları kes

Oybirliğiyle, bu sebep kesinlikle birçok kişiye hitap edecek! Gerçekten de, kesmeye veya doğramaya alışkınsanız, soğanın her zaman gözlerinizi yaşarttığını çok iyi bilirsiniz. Aslında suçlu, yiyeceklerde bulunan bir enzim olan alliinazdan kaçan gazdan başkası değildir. Ve bu uçucu gaz, gözleri gerçekten tahriş eder, bizi ağlatma noktasına gelir. Küçük numara: Soğanları kesmeden önce 10 dakika dondurucuya koyun. Ve orada, daha fazla tahriş yok!

Soğanları dondurmak için diğer nedenler

Tabii ki, evde dondurmanın başka birçok kullanımı var. Oda sıcaklığında iyi kalsalar da soğanları dondurucuda tutmak hayatınızı kolaylaştırabilir.

Dondurulmuş soğan yemek size zaman kazandırır

soğanları dondur

Sarı veya kırmızı soğanlarınızı dondurucuda saklamak, yemeğinizi korumanın yanı sıra düzenli olarak bol miktarda pişirmeye alışmış olanlar için idealdir. Ve iyi bir nedenle, tariflerin büyük çoğunluğu, ister kıyılmış, ister kıyılmış veya doğranmış olsun, bu malzemeyi içerir. Besleyici özellikleri harika olan bu mama her an kullanıma hazır olacak ve artık kabuğunu soymanıza ya da bıçakla   tavaya koymanıza gerek kalmayacak . Sadece hava geçirmez poşetlerinizi dondurucudan çıkarın ve doğrudan tencereye dökün.

Soğanlarınız artık yumuşamıyor!

Soğanlarınızı dondurucuda   saklamanız tavsiye edilirse aynı  zamanda yumuşamalarını veya küflenmelerini önlemek içindir. Ama aynı zamanda ve bu çok önemli, lezzetlerini kaybetmemeleri. Onları dondurmak, daha verimli bir şekilde saklanmalarını sağlar. Beyaz soğanlarınızı veya diğer çeşitlerinizi mümkün olduğu kadar uzun süre saklamak için, kokularının cihazınızdaki yiyeceklere nüfuz etmemesi için hava geçirmez bir torbada dondurmanız tavsiye edilir.

Soğanları dondurmadan önce doğrayarak başlayın.

Dondurmayı düşünmeden önce bunları uygun şekilde hazırlamak önemlidir. Soğanları taze ve pişirmeye hazır hale getirmek için ilk adım, onları her zamanki yönteminize göre doğramaktır. Hava geçirmez kaplara konulacak büyük miktarlar söz konusu olduğunda sebzeleri kesmek için bir bıçak veya alet kullanabilirsiniz.

Not: Dilerseniz  parçalara ayırmak yerine püre haline getirip kullandığınızda daha yoğun bir tat elde edebilirsiniz.

Onları hava geçirmez bir torbaya koyun

Hazırlıklarınıza hızlı bir şekilde eklemek için soğanlarınızı iyi saklamanızı sağlayacak hava almayan bir dondurucu poşete koymanız önemlidir. Bu kap aynı zamanda dondurucunuzun kokularına bulaşmamasını sağlamak için de kullanışlıdır. Ağzına kadar doldurmayın, çantada biraz boşluk bırakmayı unutmayın.

Bu numara soğanları uzun süre saklamanızı sağlar

soğanlar

Hava geçirmez bir poşet kullanmak yerine soğan parçalarını başka ambalaj çeşitlerine koyabilirsiniz. Bunu yapmak için orta boy bir soğanı kesin ve streç film veya  alüminyum folyoya  sarın . Daha sonra parçaları büyük bir buzdolabı poşetine koyun. Bu tekniği kullanarak, tavanıza koyacağınız tam miktarı bileceksiniz. Kırmızı veya beyaz soğanlarınızı hava almayacak şekilde yerleştireceğiniz buz kalıplarına da koyabilirsiniz.

Not: Kutularınızı  temizlemek ve soğan kokusundan kurtulmak için doğal bir dezenfektan ve mükemmel koku giderici ürün olan kabartma tozu kullanmanız yeterlidir.

Soğanları dondurucuya koymak sadece göz tahrişini önlemekle kalmaz, aynı zamanda daha iyi korunmasını sağlar ve her zaman kullanılabilir durumda olmasını sağlar!

ev