Gri veya beyaz saçları kamufle etmek için bazı insanlar onu boyamaya karar verir ve kimyasallarla dolu bir rengi tercih eder. Zamanla, boyalar saçı zayıflatabilir ve kuru ve kırılgan hale getirebilir. Tehlikeli saç boyaları kullanmadan gri saçları yok etmek için hemen uygulayabileceğiniz doğal saç boyaları vardır.

İlk beyaz veya gri saç göründüğünde, bazıları saçlarını boyamak için kimyasal bir renklendirme almak için acele eder. Bununla birlikte,    renklendirme ciddi bir alerjik reaksiyona neden olabilir  . Ayrıca kalıcı renklerin saça zarar vermesi ve saç dökülmesine neden olması muhtemeldir. Kendi renklendirici ürününüzü hazırlamak ve saçınızı boyamak için işte size müthiş bir numara.

Gri saçlara veda etmek için çay saç boyası

gri saç ipuçları

Çok zarif, tuzlu ve biberli saçlar bir kadının yüzünü güzelleştirebilir. Bununla birlikte, çoğunluk bu fenomenden korkar ve beyaz veya gri yansımaları ortadan kaldırmak için saçlarını boyamayı tercih eder. İşte gri saçları kamufle etmek için doğal bir numara.

siyah çay

İhtiyacın olacak:

  • 6 yemek kaşığı siyah çay
  • 3 litre su
  • 3 yemek kaşığı elma sirkesi

Saç rengini değiştirmek ve beyaz veya gri saçlardan kaçınmak için aşağıdakileri yapın:

  • 3 litre suyu kaynatın ve ardından siyah çayı suya demleyin.
  • Hazırlanan karışımı süzün ve ardından elma sirkesini ekleyin.
  • Her şeyi karıştırın, ardından ev yapımı renklendirmenizi rezerve edin

Bu doğal rengi uygulamadan önce saçınızı normal şampuanınızla yıkayın ve ardından durulayın. Daha sonra saçınızı tekrar durulamak için bu renklendirici ürünü kullanın. Kullandıkça saçlarınız koyulaşacak ve gri saçlar kaybolacaktır.

Kimyasal Malzemeler Kullanmadan Saçları Koyulaştırmak için 4 Püf Nokta

Saçınızın rengini değiştirmek için doğal ipuçlarını tercih edebilirsiniz:

  1. Kahve

kahve grisi saç

Kahve telvesi beyaz ve gri saçları gizlemek   ve doğal renk elde etmek için idealdir. Kullanmak için kahve telvesini ıslak saça uygulayın, ardından 30 dakika bekletin. Ardından ılık su ile durulayın.

  1. Kakao

kakao

Kakao ayrıca saç rengini değiştirmenin ve gri saçları ortadan kaldırmanın iyi bir yoludur. Kullanmak için su ve kakaoyu karıştırıp ürünü saçınıza uygulayın. 10 dakika beklettikten sonra saçınızı ılık suyla durulayın.

  1. Pancar

pancar

Pancar protein, potasyum, kalsiyum ve B ve C vitaminleri açısından zengindir. Kızıl saçlarda saçı koyulaştırmak ve bakır vurguları vermek için kullanılır. Saçınızı pancarla boyamak ve süblimleştirmek için biraz su ile karıştırıp saça maske şeklinde uygulamanız yeterlidir. 20 dakika bekletin ve ardından ılık su ile durulayın.

  1. Havuçlar

gri saç havuç

Havuç vitaminler ve mineraller açısından zengindir ve    beyaz ve gri saçların erken görünümüyle savaşabilir. Sarı saçınızı veya saçınızı çilek sarısı bir renkle boyamak için havuçları karıştırın ve elde edilen püreyi kuru saça uygulayın. 1 saat beklettikten sonra saçınızı ılık suyla durulayın.

Beyaz saçları gizlemede aynı derecede etkili olan başka maddeler olduğunu da bilmelisiniz. Bunlara adaçayı, biberiye, kına ve hatta Amla tozu dahildir.