Bitkilerinizi korumak için, bu üründen sadece bir çay kaşığı kullanarak bu güçlü doğal pestisiti yapın. İşte bundan sonra ihtiyacınız olan şey.

Bitkisel içerik

Genellikle evinizde veya balkonunuzda birkaç bitki bulunur ve onları sağlıklı ve başarılı tutmaya çalışırsınız. Ancak bitkilerin bu şekilde kalamamasının ilk nedeni parazitlerdir  . Bitkiyi sulayarak ve evde doğru yere koyarak bakım yapmanın hiçbir anlamı yoktur; eğer istila edilirse kurur ve kısa süre sonra ölebilir.

Parazitler bitkilerin ve bahçecilikle uğraşanların düşmanlarından biridir  . Aylarca süren bakımdan sonra geldiler ve bitki aniden öldü. Küçük zararlılar, hatta küf ve küf olabilirler. Bunlardan ilki, bitkinin hayatta kalması için tehlikeli olan çeşitli böcek ve akarlardır.

bitki parazitleri

İşte tam da bu yüzden bugün  size doğal bir pestisitin nasıl yapıldığını göstermek istiyoruz  . Piyasada özel olarak tasarlanmış birçok ürün bulunmaktadır ancak çoğu zaman bunlar kimyasal maddeler içerir. Birkaç dakikada ve doğal ürünlerle nasıl hazırlanacağını öğretiyoruz. Aşağıdakilerin tümü bir sonraki paragrafta.

Doğal pestisit tarifi

Az önce söylediğimiz gibi şimdi size güçlü bir doğal pestisitin nasıl hazırlanacağını öğretiyoruz. Çok az şeye ihtiyaç duyulur ve belirli ürünlere çok fazla para harcamanıza gerek kalmaz çünkü bu  tamamen doğal bir üründür  ve bu malzemeleri zaten satın almanıza gerek kalmadan evinizde bulundurabilirsiniz.

Bu doğal pestisiti hazırlamak için ihtiyacınız olacak:  500 ml süt (son kullanma tarihi geçmiş olsa bile sorun olmaz) ve 1 çay kaşığı sarımsak tozu  . O zaman ayrıca bir gazlı bez veya pamuklu beze, bir huniye ve boş bir sprey şişesine ihtiyacınız olacak. Ama gelin bu pestisitin nasıl yapıldığını görelim.

doğal pestisit

Yapmamız gereken ilk şey bir kap alıp sütü içine dökmektir. Daha sonra bir çay kaşığı sarımsak tozunu ekleyin. İyice karıştırın ve yaklaşık 3 saat bekletin  . Gerekli süre geçtikten sonra solüsyonu alıp gazlı bez veya pamuklu bir bez kullanarak filtreleyebilirsiniz.

Daha sonra huni yardımıyla sprey şişesine dökün. Artık bitkiyi bu doğal ilaçla düzenli olarak sulayabilir ve parazitlerden korunmasına yardımcı olabilirsiniz. Bitkileri yaklaşık 4 günde bir düzenli olarak suladığınızda  sağlıklı olduklarını ve sorunsuz bir şekilde büyüyeceklerini göreceksiniz. Bu ilacı tüm bitkilerinizde kullanabilirsiniz.

Sarımsak ve süt: pestisitler

Hem süt hem de sarımsak sıklıkla bitki pestisiti olarak kullanılır. Süt mükemmeldir çünkü içindeki şekerler parazitler için zehir teşkil eder  . Sindiremezler ve bu nedenle bitkiler için gerçek bir müttefiktir.

sarımsak ve süt

Öte yandan  sarımsak söz konusu olduğunda cesaret kırıcı olan şey kokusudur  . Bu, ampulün içerdiği bir madde tarafından sağlanır. Bu bir kükürt bileşiği olan allisindir. Kokusu kovucu etkiye sahiptir ve hem parazitleri hem de mantarları uzak tutar. Sarımsakla yapılan pek çok çare var ve hatta bazıları toprağa bir karanfil bile koyuyor.

ev