Bitkilerinizi inanılmaz bir şekilde canlandırmaya yardımcı olacak güçlü, ev yapımı iki bileşenli bir gübre yapıyoruz.

İşte bitkilerinizin kısa sürede canlanmasını sağlayacak iki mucizevi malzeme . En sönük bitkiler ve çok sıcak ya da çok soğuk iklimin denediği bitkiler bile bu güçlü doğal gübre ile canlanabilir.

Solmuş bitkiler, bazı önlemler

Hepimiz her zaman bakımlı güzel bir bahçeye veya balkona sahip olmak isteriz . Bunu elde etmek için yapılması gereken ilk şey, bitkilerinize bakmaktır. Aslında, solmuş bitkiler harika bir arama kartı değildir.

Bitkilerinizi ilk aldığınız günkü gibi sağlıklı tutmak için bazı önlemler almanın yeterli olduğunu bilmelisiniz . Her şeyden önce, onları beslemek için doğru miktarda su ile sulamak önemlidir.

Solmuş bitkiler

Ardından bitkilerinizi bahçe veya balkonun güneşin geldiği ve aynı zamanda rüzgarın fazla olmadığı noktalara ekmeniz önemlidir . Dikkate alınması gereken bir diğer şey de arazidir. Örneğin, bitkilerinizi en iyi şekilde büyütmek için ne tür gübre alabileceğinizi ve kullanabileceğinizi düşünmelisiniz.

Bu bağlamda, bugün size doğrudan evde yapabileceğiniz inanılmaz bir doğal gübre tarifi gösteriyoruz . Eşsiz bir şey yaratmak için sadece evinizde mutlaka bulunan iki malzemeye ihtiyacınız var.

Yulaf ve mercimek ile ev yapımı gübre

Bugün size, solmuş bitkilerinizle ilgilenmek istediğinizde mükemmel olduğunu kanıtlayacak bir malzeme karışımı olan yulaflı ve mercimekli gübre tarifini sunuyoruz .

Tek yapmanız gereken mercimekleri karıştırmak ve yulafları karışıma eklemek. Şimdi iki malzemeyi sıcak su dolu bir tencereye koyun ve kaynatın.

Yulaf ve mercimek ile gübre

Her şeyi kaynattıktan sonra soğumaya bırakın ve karışımı bir süzgeçle bir şişe içinde süzün. Ayrıca şişeye bir sprey eklemeye karar verebilirsiniz, böylece yulaf ve mercimek gübresini doğrudan bitki toprağına püskürtebilirsiniz.

Değilse, solmuş bitkilerinizi düzenli olarak sulamak için kullandığınız suda seyreltebilirsiniz . Bitkinizin olabildiğince hızlı ve etkili bir şekilde canlanmasını sağlamak için sizi prosedürü bir hafta içinde tekrar tekrar yapmaya davet ediyoruz.

Bunun gerçekten güçlü bir gübre olduğunu bilin artık umut kalmamış görünen bitkileri bile canlandırabilen. Doğal ürün, potasyum gibi mineraller içeren yulafın ve mercimek özelliklerini birleştirir.

Bu durumda baklagiller, iklim tarafından test edilmiş ve donuk olsalar bile bitkilerinizin bereketli bir şekilde büyümesini sağlayabilen gerçek büyüme hormonları görevi görürler. Etkilerini belgelemek için bu yulaf ve mercimek gübresini tüm bitkilerinizde kullanmanızı öneririz. Hem cebinizi boşaltan hem de çevreyi kirleten çok pahalı kimyevi gübrelere harcadığınız tüm parayı biriktirmiş olacaksınız.