Güçlü, hızlı büyüyen orkideler mi? Patates numarasını kullanın!

Phalaenopsis orkideleri genellikle en popüler olanlardır ve bir apartman dairesinde yetiştirmek için mükemmeldirler.

Ancak bitkinin sağlıklı ve güçlü büyümesine yardımcı olacak bazı doğal teknikler vardır. Buna ek olarak bitkinin bazı böceklerin saldırısına uğrama ve hastalanma riski de daha az olacaktır.

Güçlü, hızlı büyüyen orkideler mi? Patates numarasını kullanın!

Kullanılabilecek en iyi doğal gübre hangisidir?

Güvenle kullanılabilecek bir organik gübre patatestir.

Patatesle parlak ve sağlıklı yapraklar yetiştireceğiz.

Patateste potasyum ve kalsiyum bulabildiğimiz için bu yumruyu gübre olarak kullanmak idealdir. Aslında bildiğimiz gibi bu maddeler bitkimizin gelişmesi ve büyümesi için faydalıdır.

Tam da bu nedenle patates, köklerin sağlıklı ve güçlü büyümesini teşvik edecektir.

Patates nasıl kullanılmalı?

Öncelikle patatesi iyice yıkayıp temizlemelisiniz. Daha sonra kabuğunu çıkarmadan her biri 20 gramlık 4 parçaya bölün. Bu “tarif” için 1 litre suya yalnızca 20 gram patates kullanılması gerektiğini unutmamak önemlidir.

Daha sonra patates parçamızı suyla birlikte blendera koyuyoruz. Püre benzeri bir madde elde edene kadar cihazın çalışmasına izin verin.

Doğru kıvamı elde ettikten sonra kasenin üzerine bir bez koyuyoruz. Bu noktada elde ettiğimiz püreyi dökmeye başlıyoruz. Bu şekilde az önce hazırladığımız karışımı iyice süzeceğiz.

Daha sonra elde ettiğimiz sıvıyı temiz bir sprey şişesine aktarıyoruz. Artık güzel orkidemizi sulamaya hazırız.

Ev yapımı gübremizin faydaları nelerdir?

Ev yapımı gübremizi yaprakların üzerine sıkıyoruz. Bu sayede bitkinin güçlü, sağlıklı ve aynı zamanda çok hızlı büyümesine yardımcı olacak mineral tuzları sağlamış olacağız. Bu özel patates suyu bitkinin ve köklerinin uzun süre yaşamasına yardımcı olacaktır.

Ancak bu teknikten en iyi şekilde yararlanmak için ayda 2 veya 3 sulama yapmak yeterli olacaktır.

Bunu yaparak sıvı solüsyonumuzun filizlerin büyümesini teşvik edeceğini göreceksiniz. Bu şekilde parlak yaprakların büyüdüğünü göreceğiz. Ayrıca yapraklar çok daha uzun süre yaşayabilecek.

Beş dakikada hazırlanabilen bu tarif, böcekleri uzaklaştıracak ve genellikle iç mekan bitkilerimizi etkileyen hastalıkları önleyecektir.

Artık bu sihirle şansınızı denemekten başka yapacak bir şey kalmadı.

İyi işti millet!

ev