Çiçek dalları, yeni bitkiler almaya gerek kalmadan orkideyi yaymamıza yardımcı olabilir. Orkidenin şimdiye kadarki en sevilen çiçeklerden biri olduğu bilinmektedir; Güzel ve zarif, her ortama zarafet verir.

Büyümesi en kolay bitkilerden biri değildir, ancak doğru önlemlerle yemyeşil ve güçlü bir evde uzun süre yaşayabilir. Bu arada, çiçek dallarıyla nasıl çarpılacağını açıklıyoruz.

Orkideler, çiçek dallarıyla yaymanın püf noktası: eğer bunu yaparsanız hızlı bir şekilde sağlıklı ve güçlü büyürler!

Orkide

Bunlardan sadece birinden başlayarak evde birkaç orkide bitkisine sahip olma olasılığına ne dersiniz? Bu şekilde para harcamadan kendinizi harika örneklerle çevrelersiniz. Güzel, değil mi? Bir bitkinin yayılması, söz konusu türlere bağlı olarak farklılık gösteren oldukça hassas bir süreçtir. Aslında, bildiğimiz kadarıyla her bitkinin kendi ihtiyaçları vardır ve diğerlerinden farklıdır.

Özellikle orkide durumunda, çiçeklerin aynı dalları kullanılarak çoğaltma yapılabilir. İhtiyacınız olan tek şey plastik bir şişe ve patates veya muz kabuklarından gelebilecek besin açısından zenginleştirilmiş bir topraktır.

Tagliate il gambo aiutandovi con un taglierino pulito e disinfettato, dopodiché mettete il pezzetto dentro la bottiglia riempita di terriccio (in alternativa potete usare un barattolino di vetro). Versate dell’acqua e strofinate il gambo con un batuffolo di cotone per eliminare ogni batterio. Con la cera di una candela sigillate le estremità e infine coprite tutto con della pellicola trasparente per alimenti. Con uno stuzzicadenti fate dei forellini sulla plastica.

Orchidea, fai così per farla crescere sana e forte

Orkide

Şişe, 25 ° C’den düşük olmayan bir sıcaklıkta aydınlık ve nemli bir yere yerleştirilmelidir.Her gün su ve buharlaşır.Bitkinin çimlenmesi yaklaşık 4 ay sürer ve aynı işlem istediğiniz zaman tekrarlanabilir.

Ancak dikkatli olun: fide asla doğrudan güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır. Orkidenin çok aydınlık yerlerde yaşamak istediği doğrudur, ancak çiçeklerini ve yapraklarını yakacakgüneş ışınlarına tahammül etmez.

Orkidenin çiçeklerin dallarından başlayarak yayılma yöntemifidanlıkçıların kendileri tarafından tavsiye edilir ve kesinlikle karmaşık değildir. Size az önce verdiğimiz kolay talimatları izleyin ve en sevdiğiniz çiçeği yaymak sadece sizin için çocuk oyuncağı olmakla kalmayacak, aynı zamanda eğlenceli bulacaksınız.