Orkideler, özellikle süper çiçek açtıklarında ne kadar güzeller!

Onları büyütmek basit görünüyor, ama aslında öyle değil!

Görünüşe göre küçük bir şey için, harika tomurcukları hala kapalı olan ince dallar aniden düşebilir. Bu olduğunda, yeni gövdeyi doğru yöne çevirmenin önemli olacağını herkes bilmez. Hatta kendi haline bırakılırsa yere doğru büyüyebilir. Yerçekimi kuvveti ve yeni sürgünlerin ağırlığı nedeniyle tekrar kırılma riskiyle karşı karşıya kalır: kuyruğunu ısıran ve fidenin sağlığını tehlikeye atan bir köpek!

O halde daha fazla zarar görmemek ve bu bitkinin tüm güzelliğini nasıl geri kazanmak mümkün?

Meraklı? Hadi başlayalım!

Güzel ve çiçek açan orkideler: Bu malzemeden bir tutam yeterlidir.

Güzel ve çiçek açan orkideler: Bu malzemeden bir tutam yeterlidir. Meraklı?

Orkidenin kırık bir dalı varsa , daha önce olduğu gibi hasarın ciddiyetini gözlemleyin ve analiz edin.

Dal, gövdenin yalnızca bir kısmına iliştirilmişse, tamamen çıkarın. Bu, belki de bir öncekinden daha az sürgün dolu, ancak yine de bakması hoş olan yeni bir işarete izin verecektir.

Yeni dökümü kolaylaştıracak temiz ve aseptik bir kesimi garanti etmek için yalnızca sterilize edilmiş makaslar kullanın.

Ve daha sonra? Bu olağanüstü malzemeyi kullanarak bitkinin yarasını kapatın : tarçın! Antibakteriyel ve antifungal özellikleri sayesinde olası enfeksiyon veya hastalıkların başlamasını engellemiş olursunuz.

Özel tariflerinizi tatlandırdığınız tozunu kullanın ve sadece kırılma noktasına yayın. Bu şekilde , yarayı çok kısa sürede iyileştirmeye yarayan ve aynı zamanda yeni bir sürgünün yeniden büyümesini destekleyen bir tür “alçı” oluşturacaksınız .

Şimdi, gücünü geri kazanması için biraz zamana ihtiyacı olan bitkiyle ilgilenin, ara sıra püskürtün ve yaprakları ve gövdeleri tatlı suyla buharlaştırın.

İyileşmesini daha da hızlandırmak istiyorsanız, orkidenizin güzelliği için başka bir kesin çare için buraya tıklayın!  Sadece Geri Dönüşüm Sözü Değil!

süper çiçekli orkideler için sadece 2 tane yeter

ev