Evde bitkilere sahip olmak gerçek mutluluk getirir. Terasınıza veya iç mekanınıza dekoratif bir dokunuş getirmenin yanı sıra, bir esenlik ve dinginlik hissi yayarlar. Bununla birlikte, güzel ve gür kalmaları için bu bitkiler, yapraklarının özel dikkat ve sürekli bakımını gerektirir. Her zaman sağlıklı ve parlak olmaları için 2 temel malzemeyi keşfedin!

Piyasada bitkileri korumak için birçok ürün bulunsa bile, doğal yöntemler en etkili olmaya devam ediyor.   Bu yazıda, bitkilerin büyümesini teşvik etmek  ve günlük olarak parlak hale getirmek için size iki temel bileşen veriyoruz . 

Peki yemyeşil bitkiler elde etmek için kullanılacak malzemeler nelerdir?

Tonlarca ev ilacı denediyseniz ve bitkileriniz hala yavaş büyüyorsa veya zamanla soluyor gibi görünüyorsa, aşağıdaki iki malzemeyi hemen deneyin. Aynı zamanda kışın soğuktan korumayı düşünürken bitkilerinizin ışık ve su ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurmak her zaman gerekli olacaktır.

Bitki büyümesini teşvik etmek için kahve telvesi ve şeker kullanın

Kahve Alanları

Bitkilerin hızlı büyümesini teşvik etmek için kahve telvesinden daha iyi bir şey yoktur. Yüksek nitrojen içeriği, bitkileri ve özellikle onları büyüten  toprağı  beslemek için idealdir   Biraz pudra şekeri eklemek büyümelerini daha da artıracaktır. Yöntem basittir, sadece iki malzemeyi bir kapta karıştırın ve her zamanki gibi sularken bitkinin dibine koyun. Bu bileşenler sararmış yaprakları iyileştirmek için mükemmeldir. 

Bitkilere parlaklık kazandırmak için diğer ipuçları

Bitki yapraklarında biriken tozun görülmesi nadir değildir. Bu onlara yumuşak ve donuk bir görünüm verir. Önceki ipucuna ek olarak, bu birkaç basit ve doğal içerik  , bitkilerin yapraklarına parlaklık katacaktır .

Bitki yapraklarını bira ile parlatın

Şaşırtıcı değil mi? Bitkinin yapraklarını bira ile temizlemek mümkündür. Bunu yapmak için  , yaprakların üzerinden geçirmeden önce bir bezi su ve bira karışımıyla ıslatın.  Bu hile sadece bitki üzerinde biriken tüm tozu temizlemekle kalmayacak, aynı zamanda parlamasını da sağlayacaktır.

Bitki yapraklarını inek sütü ile silin

Bitki yapraklarının temizlenmesi

İkinci hile ise bitkinin yapraklarını su ve inek sütü karışımı ile temizlemektir. Kendinize  iki  elementin karışımına batırılmış  temiz bir bez verin ve  bitkinin  yapraklarının üzerinden  nazikçe geçirin . Alışılmadık olmasına rağmen, bu temizleme tekniği kesinlikle işe yarıyor. 

Zeytinyağı ile temiz bitki yaprakları

Zeytinyağı mutfağın olmazsa olmazı. Bitkilerinizde test ederek onsuz yapamazsınız. Yumuşak, nemli bir sünger üzerine bu bileşenden birkaç damla dökün. Ardından bitkinin yapraklarını nazikçe temizleyin.  Zeytinyağı doğal bir parlaklık vermenin yanı sıra mükemmel bir böcek  kovucudur  .

Bitki yapraklarına çay püskürtün

Bir bitkinin buharlaştırılması

İkisi bir arada bir numara. Bitkiyi temizlemeye ek olarak, çay gerçek bir böcek kovucu görevi görecektir. Ardından light çayı hazırlayın ve bir sprey şişesine dökün. Ardından bitkileri püskürtün. Toprağı nemli tutmak ve sulamayı azaltmak için bitkinin dibine bir poşet çay koymak da mümkündür.

Muz kabuğunu  bitkilerinizin yapraklarında kullanın .

Muz kabuğu  genellikle nişasta, hızlı şekerler, azotlu proteinler ve vitaminler açısından zengin doğal bir gübre olarak kullanılır. Ayrıca bitkilerin yaprakları üzerinde harikalar yaratabilir.  Parlamaları ve parlamaları  için onları  muz kabuğunun iç kısmıyla ovalayın . Kabuğu bitkinin tabanında bırakmaktan veya besin maddelerinden yararlanmak için yer altına almaktan çekinmeyin.

Evde güzel bitkilere sahip olmanın kahve telvesi ve şeker gibi %100 doğal malzemelerden daha iyi bir şey olmadığını anlayacaksınız. Bitkilerinizin yapraklarını daha parlak ve gür hale getirmek için diğer hileleri denemekten çekinmeyin.