Bu maske, kırışıklıkları ve cilt kusurlarını hızlı ve etkili bir şekilde ortadan kaldırmada mükemmeldir. İpeksi, kırışıksız bir cilt için nasıl hazırlanması gerektiğini öğrenelim.

İpeksi, kırışıksız bir cilt için yoğurdun özellikleri

Yoğurdun cilt için çok sayıda yararlı özelliği vardır ve bu da onu birçok DIY  güzellik kompozisyonunun ortak bir bileşeni haline getirir . Her şeyden önce, kirlerin giderilmesine ve cilt gözeneklerinin sıkılaştırılmasına yardımcı olan arındırıcı ve sıkılaştırıcı özelliklere sahiptir.

İpeksi ve kırışıksız bir cilt, yüz maskesi

Ek olarak yoğurt, cildin pul pul dökülmesine , ölü hücrelerin atılmasına ve yeni hücrelerin üretimini uyarmasına yardımcı olan laktik asit açısından da zengindir. Bu, onu ciltteki kırışıklıkları ve koyu lekeleri azaltmada etkili bir bileşen haline getirir.

Yatıştırıcı ve antiinflamatuar özellikleri kızarıklığı ve cilt tahrişini azaltmaya yardımcı olabilir. Son olarak cildi besleyen, nemlendiren, yumuşak ve parlak bırakan B12 vitamini, kalsiyum ve magnezyum gibi vitamin ve mineraller açısından zengindir .

Bu değerli bileşen, arındırıcı, gözenekleri sıkılaştırıcı, yatıştırıcı ve cilt yaşlanmasıyla mücadelede faydalı özelliklere sahip olduğundan çeşitli güzellik bakımlarında kullanılabilir .

Yoğurt bazlı bir yüz maskesi cildi nemlendirip zenginleştirebilir ve kusurlardan arındırabilir.

Bazen yoğurt gibi hiçbir ek ücret ödemeden geçerli bir güzellik müttefiki haline gelebilecek doğal malzemeleri bulmak için mutfak dolabınızı incelemek yeterlidir.

Sade yoğurdu probiyotik içeren sağlıklı bir atıştırmalık olarak kullanmak bağışıklık sisteminizi geliştirebilir ve güzelliğe katkıda bulunabilir.

Pek çok kişi sade yoğurdun kozmetik özelliklerini takdir ediyor ve ciltteki kırışıklıkları ve lekeleri hızlı ve etkili bir şekilde ortadan kaldırabilen en popüler DIY tedavilerinden biri yoğurt ve baldır.

Yoğurt ve bal maskesi

Bu cilt bakımı, nemlendirici, yaşlanma karşıtı ve sakinleştirici özellikleri sayesinde özellikle hassas, donuk ve çatlamış cilde sahip kişiler için uygundur .

Beyaz yoğurt kabı

Bal, antibakteriyel özelliklere sahip olduğundan güzellik bakımında değerli bir unsurdur ve yoğurtla birlikte yüzdeki kusurların ve siyah noktaların giderilmesine yardımcı olur.

Maskeyi hazırlamak için iki yemek kaşığı tam yoğurdu bir yemek kaşığı bal ile pürüzsüz bir karışım elde edinceye kadar karıştırın. Kremi yüzünüze eşit şekilde uygulayın ve 20 dakika bekletin , ardından iyice durulayın.

Bu temizleme maskesini haftada iki kez uygulayarak  pürüzsüz, beslenmiş ve lekesiz bir cilde kavuşabilirsiniz.

İpeksi, kırışıksız bir cilt, yoğurt, bal ve zeytinyağı

Önceki maskenin bu çeşidi yoğurt, bal ve sızma zeytinyağının kullanımını içerir. Zeytinyağı, serbest radikallerin neden olduğu hücresel yaşlanmayı engellemeye yardımcı olan nemlendirici ve antioksidan özellikleriyle bilinir .

Bu kırışıklık önleyici maskeyi hazırlamak için iki yemek kaşığı tam yağlı sade yoğurt, bir çay kaşığı bal ve bir yemek kaşığı sızma zeytinyağına ihtiyacınız var .

Homojen bir preparat elde edilene kadar tüm malzemeleri birlikte karıştırın , yüzünüze ve boynunuza eşit şekilde uygulayın ve  30 dakika bekletin. Daha sonra yüzünüzü ılık suyla durulayın.

Daha ışıltılı, yumuşak ve kadifemsi bir cilt için bu yaşlanma karşıtı maskeyi haftada iki kez uygulayabilirsiniz . İlk birkaç seferde bile yüz kırışıklıklarında önemli azalmalar fark edebilirsiniz.

Limon ve yoğurt maskesi

Yoğurt ve limon karışımı, karma veya yağlı ciltler için en etkili DIY yüz maskelerinden biri olarak kabul edilir.

Uygun bir çözüm oluşturmak için 125 gr tam yağlı sade yoğurt ve bir limon suyuna ihtiyacınız var .

Hazırlamak için limon suyunu sade yoğurtla pürüzsüz bir karışım elde edinceye kadar karıştırmanız gerekir.

Yoğurt maskesi, ipeksi ve kırışıksız bir cilt

Bu şekilde elde edilen krem ​​yüze eşit şekilde sürülmeli ve 20 dakika bekletilmeli , ardından ılık su ile iyice durulanmalıdır. Bu maske haftada en az bir kez kullanılabilir.

Her iki bileşen de cildi arındırıcı görevi görür, sivilce ve siyah noktalarla mücadele eder ve kırışıklıkları gözle görülür şekilde azaltır.

Yoğurt ve bikarbonat maskesi

Yoğurt ve bikarbonat yüz maskesi, ciltteki kusurların ve siyah noktaların giderilmesine de yardımcı olan DIY yoğurt yüz maskelerinden biridir .

Yoğurt ve karbonatı karıştırarak arındırıcı ve sıkılaştırıcı özelliklere sahip bir maske elde edersiniz. Hazırlamak için üç yemek kaşığı sade yoğurt, bir yemek kaşığı karbonat ve yarım limona ihtiyacınız var.

Tüm malzemelerin homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırılmasıyla preparat elde edilir , karışım parmak uçlarıyla masaj yapılarak uygulanır ve 20 dakika etki etmesi beklenir.

Bal, yoğurt ve bikarbonat

Uygulamadan sonra, genişlemiş gözeneklerin daha da sıkılaşmasına yardımcı olacak termal bir reaksiyona neden olmak için yüzünüzü soğuk suyla durulayabilirsiniz.

Karışıma birkaç damla limon ekleyerek kırışıklık karşıtı etkiyi artırabilirsiniz.
Bu güçlü yaşlanma karşıtı maske haftada bir kez uygulanabilir. Ancak cildinize limon sürerken, güneşe maruz kalmak cilt lekelerine neden olabileceğinden mutlaka akşamları kullanmalısınız.

ev