Halılarınızı yıkamayı zor ve yorucu buluyorsanız rehberimize güvenin: pişman olmayacaksınız.

Temiz halılar

Halılar evin tarzını ve kişisel zevkinizi yansıtmak açısından çok önemli bir mobilya aksesuarıdır . Her ortama ekstra bir dokunuş katmayı ve baskılar ve renklerle tarzınızı yansıtmayı başarıyorlar . Evin güzelliği tam olarak bu önemli ayrıntılarda gizlidir ve halı seçimi kesinlikle fark yaratabilir.

Halıların gücü bir ortamda gerçekten belirleyicidir: Her şeyin daha hoş ve sıcak olmasına yardımcı olabilir veya sade ve temel bir stil sunabilirler. Ancak tüm halıların ortak noktası lekelenme riskinin çok yüksek olmasıdır . Açıkçası, yerdeyken ve çiğnenirken onları kirletmemek neredeyse imkansızdır.

Halıların temizlenmesi ve yıkanmasında en popüler çözüm, halıların çamaşırhaneye götürülmesidir . Bu kesinlikle hatasız ve hızlı bir çözümdür, ancak en ucuzu değildir. Hatta çamaşırhanede halı yıkamanın nihai fiyatı, halının ağırlığına göre hesaplanıyor.

Bu operasyona çok para harcamak istemiyorsanız okumaya devam edin, leke problemini kendi başınıza nasıl çözebileceğinizi anlatacağız.

Halı temizleme

Halınızı evde temizlemek için üç kolay adım

Size vereceğimiz ilk tavsiye çamaşır makinenizi kullanmanız olacaktır . Halıyı cihazın içine yerleştirip yıkamaya başlamak yeterli değil, çok sevdiğimiz halımızın zarar görmemesi için bazı detaylara dikkat etmeniz gerekecek . Su sıcaklığı hiçbir zaman 30°’nin üzerine çıkmamalı , halı asla döndürülmemelidir ve nem durgunluğunu önlemek için tamamen kurumasını beklemek çok önemli olacaktır .

Bunlar doğrudan evde iyi bir sonuç elde etmek için çok basit üç adımdır. Halılardaki lekeleri çıkarmanın ikinci ve daha basit bir yöntemi de vardır ; o da kuru temizlemedir. Bu temizleme sistemini uygulamak için özel bir deterjan satın almanız gerekir: kuru köpük , su eklemeye gerek kalmadan etki gösterebilen ve harekete geçebilen bir “deterjan” .

En inatçı lekeleri bile çıkarmak için özel olarak tasarlanmış bir deterjan olup , yapmanız gereken tek şey halının lekeli bölgesine doğru miktarda püskürtmek. Bu tür bir ürünü kullanmadan önce halınızın tolere edilebilirliğini öğrenmek iyi bir fikirdir : yapıldığı malzemeye bağlı olarak, belirli ürünlerin kullanılmasıyla ilgili risklere ilişkin en uygun çözümler ve bilgiler mutlaka bulunacaktır.

ev