Halınızı nasıl yeni ve lekesiz tutabileceğiniz ve doğal malzemelerle nasıl temizleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

halı üzerinde leke

Sadece doğal malzemeler kullanarak, güzel halınızdaki her türlü lekeyi sadece bir dakika içinde çıkarmanıza yardımcı olacağına emin olduğumuz gerçekten kusursuz bir numara ortaya koyuyoruz .

Halı, nasıl her zaman yeni tutulur

Birçok halı sahibi, halılarını misafirlerin gözünde nasıl her zaman zirvede tutacağını merak eder. Gerçekte, bir halıyı her zaman temiz ve parlak bırakmak o kadar da karmaşık değildir. Size vereceğimiz ilk tavsiye, halınızı düzenli olarak her zaman doğal olan ve çok agresif olmayan ürünlerle temizlemenizdir.

Agresif ürünler aslında halı liflerine geri dönülmez şekilde zarar vermekten başka bir işe yaramaz. Bu noktada halınızın eski haline dönmesi gerçekten çok zor olacaktır. Düzenli temizlik aslında sık sık gerçekleştirmeniz gereken başka bir temel prosedürdür.

Halılar

Kirlerin halıya geri dönüşü olmayan bir şekilde çökmemesi için pratik yapılması önemlidir . Halının çok uzun süre kirli kalması durumunda da renk değiştirebileceğini ve eski parlaklığını kaybedebileceğini unutmayın.

Size vereceğimiz bir diğer ipucu da halınızın üzerindeki ürün, içecek veya yiyecekleri tutarken çok dikkatli olmanızdır. Herhangi bir şekilde daha fazla kirletmekten ve lekelemekten kaçının. Lekelenmesi durumunda lekeyi fazla bekletmeden hemen çıkarmaya özen göstermelisiniz.

Her iki durumda da, her türlü lekeyi çıkarmanıza yardımcı olacak doğal bir çözüm vardır. İhtiyacınız olan tek şey, çok yaygın bir ev aleti ve mutfakta yaygın olarak kullanılan bir malzemedir .

Bu doğal malzemelerle lekeleri çıkarın

İster şarap, ister domates gibi küf lekeleri olsun, halınızın çeşitli nedenlerle lekelenmesi durumunda , bugün önerdiğimiz bu çözüm halınızın yeni gibi olmasına yardımcı olacaktır.

Tek yapman gereken biraz kabartma tozu kullanmak ve kendine bir elektrikli süpürge almak. Halınızın tekrar yeni gibi görünmesine yardımcı olacak bu gerçekten basit prosedürü gerçekleştirmek için bu bileşenlerin ve malzemelerin her ikisine de sahip olduğunuzdan eminiz.

Halıyı önce silkeleyip bir yüzeye, hatta zemine bile yaymalısınız ki kırışık olmasın. Böylece mucize bileşenleri lekenin her yerine uygulamanıza engel olacak kırışıklıklar olmadan tüm yüzeyde çalışabilirsiniz.

Sodyum bikarbonat

Bu yüzden kendinize birkaç yemek kaşığı karbonat almalısınız , miktar lekenin boyutuna göre değişir ve rengini açmak ve tamamen yok olmasını sağlamak istediğiniz tüm yüzeye dökün. Şimdi karbonatın birkaç dakika, maksimum 40 dakikaya kadar çalışmasına izin verin.

Şimdi tek yapmanız gereken elektrikli süpürgenizi çalıştırmak ve özellikle lekeli bölgeye dikkat ederek tüm yüzeyi süpürmek. Tüm kalıntı izlerini giderin ve halınızın tekrar yeni gibi olduğunu düşünene kadar işlemi bitirin.

ev