Yaz aylarında yüksek sıcaklıklar nedeniyle hamamböcekleri daha aktiftir ve daha fazla üreme eğilimindedir. Hamamböceklerinin evinizde çoğalması nasıl önlenir? İşte bunları ortadan kaldıracak bir DIY numarası.

Hamamböcekleri

Bunlar kesinlikle hoş karşılanmayan ve ortadan kaldırılması zor olan misafirlerdir. Aslında yumurtalar bırakıldıktan sonra hamamböceklerinin evimizi istila etme riski vardır. Bu riskten kaçınmalıyız çünkü bunlar potansiyel olarak tehlikeli böceklerdir: Hamamböcekleri insanlarda bulaşıcı hastalıkların başlamasına neden olabilecek virüs, mantar ve bakteri gibi patojenleri taşıma kapasitesine sahiptir. Hamamböceklerini ortadan kaldırmak için kullanabileceğimiz basit bir kendin yap numarası var : Haydi bunun ne olduğunu öğrenelim.

Evdeki hamamböcekleri: nerede yuva yapıyorlar ve nereden geliyorlar?

Hamamböcekleri evinize nasıl girer?

Beatles

GÜNÜN EN ÇOK OKUNAN MAKALELERİ:

  • Kolajen açısından zengin besinler: Elastik ve parlak bir cilt için ne yenir?
  • Doğalgaz faturası, maliyetleri azaltan bölgesel bonus: nasıl alınır
  • Uygun şekilde tasarruf etmek için buzdolabı nasıl düzenlenir?

Bunları ortadan kaldırmanın yöntemini keşfetmeden önce gelin bunların eve girmelerini engelleyecek bazı küçük önlemleri birlikte keşfedelim.

Genellikle bu böcekler kapı ve pencerelerde görülür. Özellikle pürüzlü olan duvarlara kolaylıkla tırmanabilmeleri şaşırtıcı değildir. Ayrıca çatlaklardan ve kanalizasyonlardan evimize girebilirler.

Onları eve çeken şey yiyecek kokusudur: kilerlerde , kilerlerde, depolarda ve daha genel olarak yiyecek depolama alanlarında çoğalmalarının nedeni budur.

Ayrıca yuva yaptıkları ve çoğaldıkları özellikle nemli ve karanlık ortamları severler.

Hamamböceklerini ortadan kaldırmak için DIY numarası

Bahsettiğimiz gibi evde hamamböceği varlığı sağlığımızı riske atabilir.

Bu nedenle hamamböceklerinin yok edilmesi şarttır. Asla üzerlerine basmayın :  Sadece zırhları nedeniyle öldürülmeleri çok zor değildir, aynı zamanda bu eylem, hayvanın vücudundan evin her tarafına yayılan bakteri ve parazitlerin çoğalmasını da belirler.

Hamamböceklerinden kurtulmak için hangi DIY numarasını uygulamaya koyabiliriz? Etkili bir çözüm, mükemmel bir tuzağa dönüşebilecek ton balığı konservelerinin yeniden kullanılmasını içerir.

Ton balığını kapların içinde tüketin, yağı kabın içinde tutun . Daha sonra kutuyu evin hamam böceklerinin uğrak yeri olan bir noktasına yerleştirip, yiyecek kokularından etkilenerek yuvalarından çıkmalarını bekleyebiliriz.

Bu şekilde böcekler yağın içinde kalacak ve onları yakalayıp evinizden uzaklaştırmanız kolay olacaktır.

Hamamböceklerini banyo ve mutfak giderlerinden yok etmenin bir başka DIY numarası da limon suyu kullanmaktır . Yarım litre suyla seyreltilip borulara dökülerek işlemin periyodik olarak tekrarlanması gerekecektir. Bu, istenmeyen misafirleri evden uzak tutmamıza yardımcı olacaktır.