Temizlerken bile tasarruf etmek mümkündür. Bu numarayı bir kez öğrendiğinde, onsuz yapamayacaksın.

Temizlik konusunda bile daha az harcamaya yönelik her türlü hile , artışların gündemde olduğu tarihi bir anda memnuniyetle karşılanır.

Temizlik: haç ve zevk

Temizlik, kendi evinizde esastır . Özellikle küresel bir salgından çıktığımız tarihi bir anda, temizlik asla yeterli görünmüyor .

Ev temizliği anını sevdiğini iddia edenler varken, nefret edenler var. Temizlik bile paraya mal olur. Sadece temizlik ürünleri almak için değil, aynı zamanda en iyi temizliği yapacak aletler için de satın alın.

Birçoğu tek kullanımlık kullanmayı tercih ediyor . Bir örnek, biraz maliyetli olmasına rağmen sadece birkaç dokunuşla hızlı ve etkili bir şekilde temizlemenizi sağlayan sterilizasyon bezleridir. Mutfakta vazgeçilmez olan diğer tek kullanımlık öğeler arasında, büyük rulo veya istediğiniz gibi kağıt havlu. Aşağıda, tek kullanımlık olsa bile çok daha az harcayarak nasıl kullanılacağını göreceğiz .

ev temizliği

Daha az kağıt bezi nasıl kullanılır

Kağıt havlu mutfakta ve temizlik için kullanılabilir. Pişirme söz konusu olduğunda, örneğin kızartma gibi bazı müstahzarlardan fazla yağın emilmesi için çok yararlıdır. Temizlik için, yiyecek artıklarından kaynaklanan kirlerin temizlenmesine veya deterjanların yardımıyla bile pencerelerin ve diğer yüzeylerin hızlı bir şekilde temizlenmesine yardımcı olabilir.

Özellikle kalabalık ailelerde bir ay içerisinde birkaç rulo kullanılması söz konusu olabilir. Yine de tasarruf etmenin püf noktası var ve bunu size aşağıda açıklayacağız. Her şeyden önce, büyük ve oldukça uzun, aile boyu bir ruloya ihtiyacınız olacak.

kağıt bez

Ardından, bir kesme tahtasına ve soyma bıçağına ihtiyacınız olacak. Bu iki aracın ne işe yaradığını merak edebilirsiniz. Ruloyu ikiye bölmek için onlara ihtiyacınız olacak . Tuvalet kağıdı büyüklüğünde görünse de, kağıt havlunuz artık aynı amaca hizmet edecek, ancak iki kat daha sık kullanılabilir.

Her iki tarafını da kullanabilmek için kağıdı birkaç kez kendi üzerine katlamayı hatırlasanız bile rulo daha uzun süre dayanır . Ayrıca kağıt yerine klasik bez bulaşık bezi kullanırsanız çevreye daha az atık bırakacağınızı da unutmayın.

İkincisi, suyu emmeniz için özellikle yararlı olacaktır. Örneğin bulaşıklardan çıkan atık sular veya dikkatsiz çocuğun bıraktığı damlalar. Her durumda, kağıt havlu rulosunu bölmek , aslında durum böyle olmasa bile, iki kat daha fazla ürüne sahip olma ve (belki) çevreye daha az atık bırakma hissi verecektir . Görmek inanmaktır.