Izgara tavanız kabuklanmalarla dolu ama bunları bozmadan nasıl çıkaracağınızı bilmiyor musunuz? Endişelenmeyin, onu yeni kadar iyi hale getirecek %100 yeşil bir çözüm var.

ızgara

GÜNÜN EN ÇOK OKUNAN MAKALELERİ:

  • Duşta kireçlenme: Bu doğal müttefikin spreyi yeterlidir
  • Bahçedeki yabani otları yok etmek için ağartıcı: nasıl yapılır
  • Toza karşı zeytinyağı, nasıl yapılır

Arkadaşlarınızla barbekü yapmak için biftek üzerine biftek hazırlamanın bir sonucu olarak, kabuklanmalarla dolu bir ızgara tavası elde ettiniz .

Ve temizlik sırasında üzerine uygun olmayan ürünler sürerek veya çok fazla güç uygulayarak onu mahvetmekten korkuyorsanız, yemek artıklarını herhangi bir risk almadan nasıl temizleyebileceğinizi burada bulabilirsiniz.

Izgara tavasındaki kabuklanmalar nasıl giderilir?

bikarbonat

Izgara tavasını bozma riski olmadan temizlemenin birçok yolu vardır ve bunların hepsi doğal ürünlerin kullanımını içerir. O yüzden endişelenmeyi bırakın ve şimdi sizin için listeleyeceğim bu malzemelerin dışında hiçbir şey kullanmayın. Birincisi beyaz sirkedir ; konu kabuklanmaları, hatta en zor olanları bile yok etme konusunda gerçekten mucizevidir.

Yapmanız gereken ızgara tavasını sıcak suyla doldurup yarım bardak sirke eklemek. Bu noktada sirkenin etkisini göstermesi için ıslanmasını bekleyin. İdeal olan, en azından bir gece boyunca her şeyin harekete geçmesine izin vermek olacaktır. Yeterli süre geçtikten sonra özel bir fırça veya sünger kullanarak nazikçe ovalayın, leke kolayca çıkacaktır.

Bir diğer faydalı doğal içerik ise kahve telvesidir ve birçok durumda ideal çözümdür (bunların  arabanın ön panelinde de kullanılabileceğini biliyor muydunuz? Görmek inanmaktır!). Kahve telvesini kirli lekelerin üzerine sürün, birkaç saat bekleyin ve ardından ovalayın. Farkı hemen fark edeceksiniz. Aksi takdirde zeytinyağı kullanın . Bunu da kabukların üzerine yayın ve ardından üzerini güçlü bir çift kişilik peçeteyle örtün. Daha sonra her şeyi etki etmeye bırakın, peçeteyi çıkarın ve temizliği tamamlamak için iyice ovalayın.

Ayrıca tuz ve limon suyu karışımı oluşturmayı , önce tuzu etkilenen bölgeye sürmeyi, sonra limonu eklemeyi deneyebilirsiniz . Bu durumda da etki etmesini bekleyin ve ardından yağdan arındırın ve yağ bitene kadar durulayın. Çok fazla fırçalamamaya çalışın.

Son olarak, her zaman yanınızda bulunan ve konu temizlik olduğunda her zaman faydalı olan kabartma tozundan bahsetmeden geçemeyeceğim . Aşındırıcı etkisi aslında kiri anında ortadan kaldırabilir. Jel kıvamında faydalı bileşiği elde etmek için tek yapmanız gereken bikarbonat ve su bazlı kalın bir macun oluşturmaktır. Elde edilen kremayı kabukların üzerine sürün ve gerekli süre boyunca kurumasını bekleyin. Nazikçe ovalayın ve kirin sanki sihirli bir değnek varmışçasına kaybolduğunu göreceksiniz!