Kışın zeminleri yıkamak ve kurutmak kolay bir iş değildir. Neyse ki, uygulanması kolay bir dizi manevra sayesinde sorunu aşmak mümkündür. İşte buradalar.

Yerleri yıkamak söz konusu olduğunda kış ve sonbahar pek işbirlikçi değildir. Boşver, bu yazımızda size işinizi kolaylaştıracak ipuçları ve tavsiyelerle bunu nasıl yapacağınızı gösteriyoruz.

parlak zemin

Kış mevsiminde zeminler nasıl kurutulur?

Önerdiğimiz yöntemin avantajı,  zamandan tasarruf etmenize ek olarak  , toprağın kış havası sorunu yokmuş gibi kurumasını sağlamasıdır. İşte orada :

– Zemini kurutmak için denatüre pembe alkol

Denatüre pembe alkol veya gül kokulu ev alkolü, kışın zeminleri çabucak kurutmak için güvenebileceğiniz bir üründür. Ve haklı olarak, buharlaşması çok hızlı olan bir temizlik ürünüdür. Ayrıca zeminlerinizi parlatacak dezenfektan ve yağ sökücü özelliklere sahip  bir  üründür . Böylece şarap lekeleri, kan lekeleri, mürekkep lekeleri veya yağ lekeleri bu durdurulamaz temizlik ürünü ile çıkarılacaktır. Ancak parke ve diğer özel malzemeler üzerinde kullanmaktan kaçının. Bu nedenle kullanmadan önce bilgi almanızda fayda var. Ayrıca, zeminin küçük bir alanında bir kontrol yaparak ürünün reaksiyonundan emin olabilirsiniz ve bunun tercihen gizli olduğundan emin olabilirsiniz.

En iyi şekilde kullanmak için  denatüre pembe alkolü bir litre ılık su için 100 ml oranında seyreltmek en iyisidir.  Ayrıca, toprağı daha da kurutacağı için daima ılık su kullanın.

Soğuğun yanı sıra,      evinizdeki tüm zeminleri iyice temizlemenin denemekten fayda göreceğiniz birkaç temel yolu vardır.

– Zemini kurutmak için havalandırmayı unutmayın

pencere açma

Tabii ki evi havalandırmak, özellikle burada bizi ilgilendiren durumda bir refleks eylemidir. Kapı ve pencereleri açmaktan çekinmeyin  .  Ayrıca, çelişkili gibi görünse de radyatörleri etkinleştirmek de bir fark yaratabilir. Ve haklı olarak, onları açmak zemini ısıtmaya yardımcı olabilir ve bu nedenle normalden çok daha hızlı kurur.

Harcı yağdan arındırmak ve temizlemek için kendi doğal zemin temizleyicinizi    de  yapabilirsiniz . Bunlar kiri kolayca tutabileceğinden ihmal edilmemelidir.

Kışın zeminleri temiz tutmak için ipuçları

– Evin girişinde yere paspas koyun

Atılması en kolay adımlardan biri, ön kapının yanına kaliteli bir paspas yerleştirmektir. Kiri sınırlamak  ve çamurun girmesini önlemek için daha basit bir hareket yoktur  .

– İçeride yere bir paspas yerleştirin

Nemin ve kirin evi işgal etmesini önlemenin bir başka yöntemi de evinizin içine ek paspaslar yerleştirmektir. Nem kaçınılmaz kalırsa,  bu en azından  halıların ıslak veya karlı bot ve ayakkabılarınızı almasına izin vererek onu sınırlandıracak ve böylece evin bakımını sağlayacaktır.

paspas çorapları

– Doğru zemin temizleyiciyi kullanın

 Vinil karo, seramik ve hatta parke gibi sert yüzeylerde  , en dikkat çekici temizlik çabalarında bile lekeler kolayca kalabilir. Bu nedenle, derinlemesine temizliklerinizin bir parçası olarak zeminlerinizin durumunu korumak için buna göre hareket eden bir temizleyici kullanmanız tavsiye edilir. Örneğin, seramik karolar   için limon veya sürtünme alkolüne dayalı mükemmel ipuçları vardır.   Beyaz sirke, çamaşır suyuna alternatif, kabartma tozu, soda kristalleri veya bulaşık deterjanından bahsetmiyorum bile. Bu doğal temizleyiciler, zeminlerinizi temizleyebilir ve pırıl pırıl temiz bırakabilir. Birkaç damla esansiyel yağ ekleyerek zemini parfümleyebilir ve kokularını giderebilirsiniz. Paspasınızı bu çevre dostu ürünlerden biriyle ıslatın, tüm yüzeyleri temizleyin ve mikrofiber bir bezle silin.

ev