Tüm çarşaflarda olduğu gibi havlular da zamanla eskir, yumuşaklığını ve kabarıklığını kaybeder ve yıkanır. Banyo çarşafları, havlu havlular, banyo havluları ve hatta el havluları, adını siz koyun. Eski ve pürüzlü havlularınızı eski yumuşaklığına döndürmek için basit ve etkili bir numara keşfedin.

Ne kadar çok zaman geçerse, havlular o kadar pürüzlü hale gelir. Bunlar kabalaşır, donuklaşır ve artık edinildikleri zamanki hissi vermezler. Esnekliklerini ve yumuşaklıklarını geri kazanmanız için bir numaramız var. Lideri takip edin !

Havlu, her evin vazgeçilmez aksesuarı

banyo havlusu

Havlu, ev tekstilinin vazgeçilmez bir unsurudur ve özel dikkat gerektirir. Bu ihmal edilmemelidir. Duştan çıkarken, banyodan,  güzel bir yüzerken  ya da sadece ellerinizi yıkadıktan sonra tüm düşünceleriniz ona yöneliyor: sizi saracak ve en ufak bir damla suyu emerek kurulamanızı sağlayacak bu havlu. deri. Havlu, emici gücünün ötesinde, vücudumuzu ısıtabilir, hatta yumuşak tarafı ile rahatlatabilir.

Eski pürüzlü havlularınıza yumuşaklık nasıl geri getirilir?

bornoz

Havlularınızın  orijinal yumuşaklığını   koruması veya geri kazanması için bakımlarının doğru yapılması şarttır.

  • Havlularınız için %100 doğal yumuşaklık

İşte doğal bir çare, basit ve etkili.  Kaba ve cızırtılı havlular artık daha iyi. 

Ilık su dolu bir leğene bir bardak beyaz sirke dökün.  Birden fazla erdeme sahip bu bileşen, kumaşlarınızı yüceltecek ve yumuşatacak ve yumuşaklığını geri kazandıracaktır. Karışıma 50 gram ince tuz ve 30 gram kabartma tozu ekleyeceksiniz. Havlularınızı solüsyona batırın ve birkaç dakika bekletin. Ardından havlularınızı fırçalayabilir ve her zamanki gibi çamaşır makinenizin tamburuna koyabilirsiniz.

Ev yapımı yumuşatıcı ile havlularınızı yumuşak tutun

Çamaşırlarımızı yıkamak ve geleneksel yumuşatıcıların neden olabileceği alerjilere karşı korumak için doğal bileşenlerden daha iyi bir şey yoktur. Bunu yapmak için bir şişe 50cl maden suyu, 25cl beyaz sirke ve seçtiğiniz 10 damla esansiyel yağı karıştırın. Karışımı çamaşır makinesinin durulama tepsisine dökün ve işiniz bitti!

Tek yapmanız gereken eski, mat ve pürüzlü havlularınızı çıkarmak ve bu doğal, basit ve erişilebilir ipuçlarını denemek. Ayrıca spor havlunuza, bornozunuza, banyo setinize, el bezlerinize, plaj havlunuza, bornozunuza, bebeğinizin veya gençlerin plaj havlusuna ve benzer kalınlık ve dokudaki diğer çamaşırlarınıza eski yumuşaklığını ve emiciliğini geri kazanmalarını sağlamak için uygulayabilirsiniz. İşlemeli, düz renkli veya çok renkli olsun, bu hileler kesinlikle işe yarayacaktır.

ev