Bu malzemelerle çiçeklerle dolu bir bahçeye ve rengarenk bir balkona sahip olabilirsiniz: sadece bir fincan yeterlidir.

fabrikada kupa

Çiçeklerle dolu bir bahçeye , rengarenk bir balkona sahip olmak mümkün mü ? Doğal içerikli bu fincan sayesinde her ay harika bir şey elde edebilirsiniz. Yeşil parmakları olmayanlar genellikle kimyasallara güvenir, ancak bitkiler ve hatta çevre üzerinde hoş olmayan bir etkiye sahip olabilirler. Pratik anlamda, içerideki tüm doğal olmayan bileşikler kirletir ve ayrıca balkon/bahçe çiçeklerinde veya bitkilerinde domino etkisi yaratabilir. Bitkilerde kullanımı bilinmeyen doğal bir madde vardır : Tek bir fincan yeterlidir.

Bitkiler ve çiçeklenme için kimyasal bileşenler

Endüstri uzmanları, bitkiler için kimyasal olanlardan mümkün olduğunca kaçınarak sadece organik bileşiklerin kullanılmasının tercih edildiğine dikkat çekiyor. Çevrenin esenliği ve canlıların sağlığı da bu jestten geçer. Her zaman vücut ve ev için doğal ürünler arıyoruz, bu nedenle aynı araştırmayı bahçedeki veya balkondaki bitkiler için de yapmak önemlidir.

Çiçeklerle dolu bahçe için malzeme

Bahçıvanlar her zaman toprağı besleyebilen ve bitkilerin yapraklarını temizleyebilen tamamen doğal gübre ve gübrelerin kullanılmasını önerir . Eşsiz özellikleri nedeniyle yararlanılacak başka bir doğal içerik olsa bile, çoğu durumda kahve telvesi veya muz kabuğu kullanılır.

Bu doğal içerikle çiçeklerle dolu bir bahçe

Çiçeklerle dolu bir bahçe ya da rengarenk bir balkon için kullanılabilecek doğal içeriklerden biri özellikle potasyum ve C vitamini açısından oldukça zengindir. Havuç sadece yemek veya içmek için mükemmel bir sebze değil, aynı zamanda bitkiler için doğal bir gübre ve besin oluşturmak için mükemmel bir üründür.

 

bitkiler için havuç

Havuç, bitkileri besleyebilen ve böceklerin saldırısına karşı koyabilen sonsuz bir potasyum, protein ve vitamin kaynağı sağlar. Sadece bir bileşenle iki farklı şekilde kullanılabilen bir madde.

Hazırlamak için iki veya üç orta boy organik havucu kabuklarıyla birlikte almanız yeterli. Dilimler halinde kesilir ve bir litre su ile bir tencereye konur : 24 saat dinlenmeye bırakılır. Bekleme süresinden hemen sonra, tüm havuç parçalarını ve artıkları ortadan kaldırarak süzün.

Turuncu sıvı bileşik, bitkinin   mümkün olan en iyi şekilde büyümesine ve gelişmesine yardımcı olmak için vitaminler ve mineral tuzlar açısından zengindir . Nasıl kullanılır?

  • Bitkileri haftada bir kez sulamak için sıvıyı doğrudan yere dökün;
  • Yaprakları haftada iki kez de olsa bir pamuk yardımıyla temizleyin ;
  • Sıcak günlerde beslenmesi ve tazelenmesi için bitkiye püskürtün .
ev