Tuvaletler çok fazla kir biriktirebilir ve temizlik söz konusu olduğunda özel dikkat gerektirir. Bu yazıda, muhtemelen evinizde bulunan bir ürünle onları nasıl yeni gibi temiz ve bakterisiz hale getireceğinizi göstereceğiz.

Kir, kireç ve bakteri içermeyen bir klozet için beyaz sirke kullanmaktan bekleyeceğiniz şey verimlilik ve hızdır  .  Bu ürünü tüm ev için bile  temel bir temizlik ürünü yapan dezenfektan özelliklerine sahip doğal bir üründür  . Kusursuz tuvaletlere sahip olmanın nasıl yapılacağı aşağıda açıklanmıştır.

tuvaleti ovmak

Temiz tuvaletler için hangi etkili ürün?

Temizlik ürünlerinin büyük bir yıldızı olan beyaz sirke, büyükannenin uçlarında bulunan, dikkate değer bir kireç çözücü madde olarak işlev gören ve aynı zamanda kireç  önleyici özellik ve aynı zamanda kireç çözücü bir güç için çabalayan, çok tekrarlayan güçlü bir temizleyicidir.

Etkili bir şekilde kullanmak ve görünür kiri çıkarmak için bir fincan beyaz sirkeyi bir tencereye dökün ve ısıtın. Ilık hale gelir gelmez  , çözeltiye bir çay kaşığı kaba tuz ekleyin  ve karıştırın. Bu, özellikle en inatçı lekeler ve diğer inatçı izler için sirkenin etkilerini en üst düzeye çıkaracaktır. Ardından çözeltiyi kasenin tüm ölçeklenmiş duvarlarına yayın.

beyaz sirke spreyi

Gece boyunca bekletin, sonra sabah,  kalıntıları bir tuvalet fırçasıyla kazıyın .

Neden ev yapımı temizleyicileri tercih etmelisiniz?

Muhtemelen zaten bildiğiniz gibi, çoğu ticari temizleyici, sağlığınıza ve çevreye zararlı kimyasallar içerir. Bunları sıklıkla oluşturan bileşenlerden biri  , özellikle toksik  ama aynı zamanda aşındırıcı olan hidroklorik asittir. Bu nedenle, temizleme olasılıklarından çıkarmak en iyisidir. Ayrıca solunması burun, boğaz ve solunum yolları için zararlıdır. Ağartıcıdan başka bir şey olmayan bir diğer ünlü bileşen de    astım semptomlarının kötüleşmesine katkıda bulunduğundan sağlık açısından risk teşkil eder.

Tuvaletinizi parlatacak diğer doğal numaralar

Karbonat

Soda kristalleri gibi kabartma tozu da yüzeyleri doğal olarak yağdan arındırma ve kokuyu giderme özelliği sayesinde dikkat çekici bir tuvalet temizleyicisi olarak öne çıkıyor  .  Kalıntılardan, halkalardan ve diğer hoş olmayan lekelerden kurtulmak için kireç çözücü gücüne güvenebilirsiniz.

limon suyu

limon ovma

Limon suyu kullanarak klozetteki kiri çıkarmanız daha kolay olacaktır. İçerdiği sitrik asit,  kötü kokuları gidermenin yanı sıra sert suların bıraktığı inatçı lekelerin kademeli olarak parçalanmasına yardımcı olur.

Uçucu yağlar

Kendi temizleyicinizi yapmak için   ideal olan  , banyonuzu hoş bir kokuyla süslemek için esansiyel yağlara yönelmekten çekinmeyin. Örneğin çay ağacı yağı, nane, okaliptüs veya lavanta gibi diğer uçucu yağlar gibi bakterileri dezenfekte edebilir ve etkisiz hale getirebilir. Birkaç damla esans yağı aynı anda hem dezenfekte etmek hem de koku vermek için yeterlidir.

ev